Ruský a americký prezident budou konečně jednat o Sýrii i Ukrajině

Ruský a americký prezident budou konečně jednat o Sýrii i Ukrajině
Autor fotografie: Pixabay/jensjunge|Popisek: OSN
25 / 09 / 2015, 12:00

Informaci potvrdily obě strany s tím, že Rusko chce jednat o situaci v Sýrii a USA zase o ukrajinské krizi.

Bílý dům oznámil, že hlavním tématem rozhovorů bude konflikt na východě Ukrajiny, kde Ruskem podporované síly bojují proti kyjevské vládě. To vyústilo až k uvalení západních sankcí, které poškozují ruskou ekonomiku.

Kreml naopak informoval, že hlavním bodem rozhovorů bude Sýrie, kde Rusko v posledních týdnech posiluje počty svých vojáků, bojových letounů, tanků i dalšího vybavení, aby tak podpořilo syrského prezidenta Bašára Asada proti teroristickému IS.

Ruskému prezidentovi dochází s USA trpělivost: Proti IS zaútočíme sami, i bez vás

Ruský i americký prezident budou v New Yorku v pondělí dopoledne 28. září a přednesou projev na Valném shromáždění OSN. Mluvčí Kremlu uvedl, že setkání obou lídrů se uskuteční po Putinově projevu. (Zdroj: ta3.com)

„Můžeme potvrdit, že oba prezidenti se setkají v rámci Valného shromáždění OSN na žádost prezidenta Putina. S přihlédnutím k situaci na Ukrajině a v Sýrii má prezident i přes naše hluboké neshody s Moskvou za to, že by bylo nezodpovědné nevyzkoušet možnost pokroku na jednáních s Rusy na nejvyšší úrovni", sdělil RIA Novosti vysoce postavený zástupce administrativy Spojených států. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Tagy článku