Ruský airbus s 217 pasažéry se zřítil na Sinaji

Ruský airbus s 217 pasažéry se zřítil na Sinaji
Popisek: Ilustrační foto
31 / 10 / 2015, 09:45

AKTUALIZOVÁNO / Egyptské bezpečnostní orgány popírají zprávy, které se objevily v řadě médií o tom, že příčinou zřícení ruského letadla na Sinajském poloostrově mohla být údajně diverze.

"Egyptské služby sbírají první těla obětí na místě havárie ruského letadla", praví se ve zprávě agentury, která se odvolává na egyptské záchranáře nacházející se na místě pádu ruského letadla. V administrativě Sinaje upřesnili, že místo pádu letadla se nachází ve střední části Sinaje, v horách, mezi oblastmi El-Kantala a El-Laksima nedaleko města El-Hasna. Zdroj: cz.sputniknews.com

Server thecairopost.com uvedl, že důvodem havárie byla "technická závada na motorech" a citoval oficiální zdroje Úřadu pro civilní letectví. Na místě je přes 50 sanitních vozů a záchranáři se snaží vyprostit těla obětí. Uvnitř trosek je prý slyšet hlasy přeživších.

Izraelská vláda nabídla Egyptu a Rusku svoji pomoc v místě tragédie. Izraelské satelity a špionážní letadla by mohly v tuto chvíli objasnit příčinu pádu letadla. 

Ruský server lifenews.ru zveřejnil seznam cestujících a uvádí, že podle příjmení cestovalo v letadle desítky rodin. Letovisko Šarm aš-Šajch je velmi oblíbená destinace právě pro Rusy.

Podle některých zpráv na Twitteru je možné, že byl letoun sestřelen islámským státem, který v posledních měsících opakovaně zaútočil na bezpečnostní síly i civilisty po celém Sinajském poloostrově. Zdroj: ibtimes.co.in

Airbus A-321 na lince z letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu se zřítil na Sinajském poloostrově. Tvrdí to egyptská vláda a uvedla, že na palubě bylo 217 cestujících a sedm členů posádky. Zprávu zveřejnila agentura BBC. Egyptská vláda s odvoláním na tvrzení bezpečnostních složek uvedla, že letadlo nebylo sestřeleno. Ruská agentura RIA oznámila, že letadlo mělo technické problémy a pilot se snažil o nouzové přistání v Káhiře.  Egyptští záchranáři už nalezli trosky letadla. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil. 

Většina cestujících byli ruští turisté, včetně 17 dětí, kteří se vraceli z dovolené. Letadlo provozovala malá ruská letecká společnost Kogalymavia (Metrojet) ze západní Sibiře. Charterový let zajišťoval ruská cestovní agentura Brisco a cestující byli převážně z Petrohradu a okolních měst. Zdroj: vesti.ru

Ruský letecký úřad Rosaviatsiya uvedl ve svém prohlášení, že let číslo 7K 9268 opustil letiště v Šarm aš-Šajchu v 06:51 moskevského času (03:51 GMT) a na petrohradském letišti Pulkovo měl přistát ve 12:10. Kyperskému řízení leteckého provozu se nepodařilo navázat pravidelný kontakt s letadlem a 23 minut po startu zmizelo z radarů. 

Tagy článku