VIDEO: Ruský bitevní vrtulník MI-28 se zřítil při letecké show u Moskvy

VIDEO: Ruský bitevní vrtulník MI-28 se zřítil při letecké show u Moskvy
Autor: Wikipedia/ CC BY-SA 3.0 Vitaly V. Kuzmin |Popisek: Aircraft at the Celebration of the 100th anniversary of Russian Air Force.
03 / 08 / 2015, 08:15

Vrtulník zřítil při nedělní letecké show 170 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Jeden ze dvou pilotů na místě zahynul.

Vrtulník MI-28 elitní bojové letky Berkut havaroval přibližně dva kilometry od diváckých tribun, na kterých ukázku sledovaly tisíce diváků. O tragické nehodě informovala zpravodajská televize Rossija 24. Jedná se už o šestou nehodu v ruském vojenském letectvu za poslední týdny.

Pilot Igor Butenko zahynul a jeho syn uvedl pro ruská média, že nehoda nebyla rozhodně způsobena chybou pilota. Podle ruského ministerstva obrany je stav druhého pilota "uspokojivý" a doplnilo: „Při plnění programu vysoké pilotáže se vrtulník dostal do ploché vývrtky a došlo k tvrdému přistání.“ 

Ruská média s odvoláním na očité svědky uvádějí, že vrtulníku selhal vyrovnávací rotor. Ministerstvo obrany po několika hodinách upřesnilo, že těsně před pádem hlásil palubní systém poruchu hydrauliky. (Zdroj: zpravyextra.cz)

Zdroj: BBC News, foto: Aircraft at the Celebration of the 100th anniversary of Russian Air Force. 
CC BY-SA 3.0 Vitaly V. Kuzmin - //vitalykuzmin.net/?q=node/464

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace