Ruský expert se obává, že B-52 v Kataru mají za úkol ohrožovat Rusko

Ruský expert se obává, že B-52 v Kataru mají za úkol ohrožovat Rusko
Autor: US Air Force|Popisek: B-52
12 / 04 / 2016, 07:00

Nasazení strategických bombardérů US Air Force B-52 Stratofortress ze základny Al Udeid v Kataru na podporu operace Inherent Resolve znervózňuje ruského analytika Sotnikova.

Podle Sotnikova je nasazení B-52 jasný signál Rusku, že se tyto bombardéry mohou snadno dostat až k ruský hranicím z místa svého aktuálního nasazení.

"Střední východ je místo, kde americké a ruské zájmy kolidují. Washington zde bude i nadále pokračovat v prosazování svých národních zájmů, včetně posilování své vojenské přítomnosti na Středním východě. Je to strategická oblast, bohaté na přírodní zdroje," řekl Sotnikov v rozhovoru pro server gazeta.ru.

Podle ruského analytika USA nechce využívat své vlastní surovinové zdroje a proto je pro něj důležité udržet Střední východ pod kontrolou.

Je zvláštní, jak si ruská média hrají s 60 let starými bombardéry, kdy jednou tvrdí, jak toto letadlo je nepoužitelné proti vyspělému protivníkovi, což ostatně uznávají i USA, a jindy se zase jedná o ohrožení Ruska.

Sestřelení ruského Su-24 Tureckem jasně ukázalo, jak jsou letadla z dob studené války zranitelná a jejich nasazení je možné v podstatě jen proti technologicky zaostalému protivníkovi. A je jedno zda se jedná od Su-24, B-52 nebo Su-27 či F-15. 

Zdroj: The Aviationist, Twitter, SputnikNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace