Ruský hacker vydán do USA

Ruský hacker vydán do USA
Autor: Dollar Photo Club
14 / 02 / 2015, 08:00

Vladimir Drinkman, další tři Rusové a jeden Ukrajinec způsobili ztráty za několik miliónů dolarů. Podle Američanů se jedná o největší krádež dat, jaká byla v USA kdy stíhaná.

Podle informací serveru sme.sk v pátek Holandsko vydalo Rusa podezřelého z účasti na krádeži dat amerických společností do USA. Vladimir D. se proti rozsudku holandského soudu odvolal, ten ale toto odvolání zamítnul.

Drinkman byl se svými společníky obviněn v New Jersey z útoku proti bankovním systémům, kdy se skupině podařilo získat nejméně 160 miliónů čísel platebních karet. Zatčen byl v červnu 2012 v Holandsku.

Zdroj: tech.sme.sk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace