Ruský Iron Man již brzy realitou. Vyvíjí se elektromotory pro exoskeleton

Ruský Iron Man již brzy realitou. Vyvíjí se elektromotory pro exoskeleton
Autor fotografie: screenshot Youtube
26 / 08 / 2018, 14:30

Společnost Rostec potvrdila, že se v Rusku vyvíjí v současné době elektromotory jako jeden z klíčových komponentů exoskeletonů.

Podle prohlášení společnosti se nyní pracuje na zvýšení kapacity motoru a redukci jeho velikosti. ,,Domácí elektrické motory, které se právě vyvíjejí, umožní vytvořit aktivní exoskeletony. Samozřejmě také paralelně probíhají práce na zvýšení jejich výkonu, úspoře energie a také redukci jejich velikosti," uvedl v prohlášení Rostec.

psali jsme: VIDEO: Ruská vojenská laboratoř představila bojový oblek jako z Hvězdných válek

Minulý rok šéf společnosti TsNIITochMash Dmitry Semizorov prohlásil, že ruští experti již vytvořili plně funkční verzi titanového exoskeletonu pro ruského vojáka budoucnosti. V té době však ještě nebyl vybaven právě elektromotory.

psali jsme: Ruský Iron Man se přiblížil realitě. Představuje se bojový oblek Ratnik-3

Exoskeleton představuje bojový oblek budoucnosti, na jehož vývoji se Rusko aktivně podílí a má zvýšit především rychlost, odolnost a sílu vojáka v poli.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace