Ruský Iron Man se přiblížil realitě. Představuje se bojový oblek Ratnik-3

Ruský Iron Man se přiblížil realitě. Představuje se bojový oblek Ratnik-3
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: bojový oblek Ratnik-3
05 / 10 / 2017, 09:00

Rusko pracuje na třetí generaci bojového obleku Ratnik-3, jehož výsledkem má být ruský voják budoucnosti. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na velitele ruských pozemních sil Olega Salyukova.

,,Dokončujeme vědecký výzkum vytvoření budoucího rozvržení bojového obleku Ratnik-3. Implementace projektu umožní zvýšit celkový výkon vojáka jedenapůlkrát v plnění nejrůznějšéch misí," prohlásil v interview pro ruský list Krasnaya Zvezda Salyukov.

Podle něho bude nový bojový oblek budoucnosti nakonec o 30% lehčí, aby pomohlo ještě více zvýšit výkon vojáka v bojovém poli. Oblek pak bude určen pro vojáky pěchoty, operátory granátometů a kulometů či průzkumníky, informovala o tom agentura TASS s odvoláním na velitele ruských pozemních sil Olega Salyukova. 

psali jsme: VIDEO: Britský vynálezce sestrojil vlastního ,,Iron Mana". Podařilo se mu i vzlétnout?

Bojový komplet Ratnik-3 sestává z pěti integrovaných systémů, které například zahrnují podporu vojákova života, velení a komunikaci či, subsystémy šetřící energii. Bojový oblek bude možno používat 24 hodin denně za každého počasí a podmínek.

Ratnik-3 se ,,fyzicky" skládá celkem z 59 bojových položek, zbraní či doplňků, například neprůstřelné vesty, helmy, sluchátek s aktivní ochranou, ochrannými brýlemi nebo průzkumných zařízení. Ze zbraní je to raketomet, útočné pušky a také nůž.

psali jsme: VIDEO: Britský vynálezce představil vlastnoruční létající oblek jako z Iron Mana

Bojový oblek Ratnik-3 je vyvíjen společností TsNIITochMash a bude koncipován jako exoskeleton s důrazem na ochranu obličeje vojáka. Salyukov v rozhovoru pro Krasnaya Zvezda oznámil, že bojový oblek budoucnosti Ratnik-3, by mohl být hotov do roku 2022.

 

Zdroj: tass.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace