Ruský jaderný obr Petr Veliký opět na moři

Ruský jaderný obr Petr Veliký opět na moři
Autor fotografie: Public Domain|Popisek: Loď třídy Kirov - Admiral Ushakov
22 / 05 / 2016, 12:00

Nukleární bitevní křižník Petr Veliký je opět na moři. Oznámila to tisková kancelář ruské Severní flotily v pondělí 16. května.

„Je to první námořní zkouška raketového křižníku od doby, kdy byla obnovena technická připravenost plavidla. Posádka Petra Velikého trénovala celý rozsah základních výcvikových misí, kontrolovala připravenost zbraní a technických možností lodi pro operace na moři," sdělila tisková kancelář flotily.

Psali jsme: Rusko opravuje svá jaderná monstra

RFS Petr Velikiy (Russie)

Námořníci křižníku a tankeru Sergej Osipov trénovali i doplňování zásob během kotvení v Severomorsku v severním Rusku. Očekává se, že se Petr Veliky vydá z domovské základny v doprovodu pěti pobřežních a námořních minolovek.

"Posádka raketového křižníku bude trénova organizaci prací během plavby a testovat zbraně a technické schopnosti v Barentsově moři, v průběhu několika dní. Cvičení se bude konat na palubě křižníku pro přežití lodi na cestách a během kotvení, bude se trénovat přistání vrtulníků a také provádět protiponorkový boj a protivzdušná obrana, " řekla tisková kancelář.

Bude to první cvičení pro námořníky a údržbáře, kteří na Petra Velikého nastoupili v letech 2015-2016.

Psali jsme: Bitevní křižník Petr Veliký podstoupí rekonstrukci

Během roku 2013-2014 byla loď na sedmiměsíční misi ve Středozemním moři.

Zdroj: Tass

Tagy článku