Ruský jaderný obr Petr Veliký opět na moři

Ruský jaderný obr Petr Veliký opět na moři
Autor fotografie: Public Domain|Popisek: Loď třídy Kirov - Admiral Ushakov
22 / 05 / 2016, 12:00

Nukleární bitevní křižník Petr Veliký je opět na moři. Oznámila to tisková kancelář ruské Severní flotily v pondělí 16. května.

„Je to první námořní zkouška raketového křižníku od doby, kdy byla obnovena technická připravenost plavidla. Posádka Petra Velikého trénovala celý rozsah základních výcvikových misí, kontrolovala připravenost zbraní a technických možností lodi pro operace na moři," sdělila tisková kancelář flotily.

Psali jsme: Rusko opravuje svá jaderná monstra

RFS Petr Velikiy (Russie)

Námořníci křižníku a tankeru Sergej Osipov trénovali i doplňování zásob během kotvení v Severomorsku v severním Rusku. Očekává se, že se Petr Veliky vydá z domovské základny v doprovodu pěti pobřežních a námořních minolovek.

"Posádka raketového křižníku bude trénova organizaci prací během plavby a testovat zbraně a technické schopnosti v Barentsově moři, v průběhu několika dní. Cvičení se bude konat na palubě křižníku pro přežití lodi na cestách a během kotvení, bude se trénovat přistání vrtulníků a také provádět protiponorkový boj a protivzdušná obrana, " řekla tisková kancelář.

Bude to první cvičení pro námořníky a údržbáře, kteří na Petra Velikého nastoupili v letech 2015-2016.

Psali jsme: Bitevní křižník Petr Veliký podstoupí rekonstrukci

Během roku 2013-2014 byla loď na sedmiměsíční misi ve Středozemním moři.

Zdroj: Tass

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace