Ruský komunista – Biden se prochází po Kyjevě. Je to naše město

Ruský komunista – Biden se prochází po Kyjevě. Je to naše město
Autor fotografie: Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)|Popisek: Joe Biden
21 / 02 / 2023, 11:00

Člen výboru Státní dumy pro obranu generálporučík Viktor Sobolev byl pobouřen, že Rusko souhlasilo s návštěvou amerického prezidenta Joea Bidena v Kyjevě.

,,Abych byl upřímný, jsem samozřejmě překvapen," řekl v rozhovoru pro NSN s tím, že na jednání frakce komunistické strany byli všichni rozhořčeni.

Video: YouTube

,,Jak to, proč se volně potuluje po našich městech?" zeptal se komunista, který se očividně domnívá, že existuje Sovětský svaz a Ukrajina je jeho součástí..

Sobolev poznamenal, že drony útočí na strategická zařízení v Rusku, Biden se prochází po Kyjevě se Zelenským a u nás je „vše v pořádku“. Generál dodal, že z jeho hlediska Bidenova návštěva Kyjeva není ve prospěch Ruska, takže bylo nutné udeřit na „rozhodovací centra“, aby západní politiky vůbec nenapadlo tam jet.

Setkání mezi Bidenem a ukrajinským prezidentem v Kyjevě se odehrálo nečekaně 20. února. Americký prezident dorazil ráno do ukrajinské metropole vlakem. Na setkání Biden oznámil dalších 500 milionů dolarů na vojenskou pomoc Ukrajině.

Spojené státy oznámily Rusku návštěvu prezidenta Joea Bidena v Kyjevě několik hodin před jeho odletem. Agentura Associated Press to uvedla s odkazem na Bílý dům, že krátce před Bidenovou návštěvou Kyjeva americká strana kontaktovala Rusko, aby se vyhnula situaci, která by mohla vést ke konfliktu mezi jadernými mocnostmi.

Zdroj: mk.ru, AP

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.