Ruský kyborg i tankový dron Terminátor chce konkurovat americkým vojenským robotům.

Ruský kyborg i tankový dron Terminátor chce konkurovat americkým vojenským robotům.
Autor: Uralvagonzavod|Popisek: BMPT-72 Terminator 2 (Uralvagonzavod)
09 / 06 / 2015, 18:45

Kyborga "zabijáka" i tankový dron Terminátor 2 ukázali ruskému prezidentovi Putinovi.

Kyborga "zabijáka" vyvinuli vědci moskevského Ústředního výzkumného ústavu pro přesné stroje v rámci vývoje nových zbraňových systémů. Celý program v hodnotě neuvěřitelných 20 biliónů rublů je financovaný ruskou vládou a je plánovaný až do roku 2020. V rámci projektu je vyvíjen i exoskeleton pro vojáky, který jim má umožnit "nadlidské schopnosti". Současně je vyvíjen nový bitevní plně automatický tank BMPT-72 Terminator 2 (Uralvagonzavod), který má být vzorem tankových dronů.

Zdroj YouTube, arronlee33

Kyborga představili už letos v lednu ruskému prezidentovi Putinovi.


Celý program je ruskou odpovědí na americký projekt agentury DARPA a šéf projektu, Andrei Grigoryev, uvedl pro tiskovou agentura RIA Novosti, že "cílem je vyvinout plně automatického robota pro práce v extrémně nebezpečných podmínkách." Dalším krokem má být ovládání robota prostřednictvím myšlenek jeho operátora.

Zdroj: wired.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace