Ruský nacismus ve Státní dumě – ukrajinský stát a jeho jazyk by neměl existovat

Ruský nacismus ve Státní dumě – ukrajinský stát a jeho jazyk by neměl existovat
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
30 / 05 / 2023, 15:30

Šéf výboru Státní dumy pro regionální politiku Alexej Didenko (LDPR) prohlásil, že „ukrajinština by neměla existovat“.

Ruská Státní duma pořádá konferenci o harmonizaci regulačního rámce v souladu s legislativou Ruské federace, účastní se jí zástupci Doněcké a Luganské lidové republiky a také Záporožské a Chersonské oblasti.

,,Toto je principiální pozice. Neměl by existovat ani tento stát, ani tento jazyk. Neměl by existovat žádný ukrajinský jazyk, to je jazyk nepřítele, nelze ho žádným způsobem studovat, ani principiálně. Žádné nápisy v tomto obludném jazyce,“ řekl Didenko na konferenci. Podle Didenka mohou ukrajinský jazyk studovat pouze vojenští překladatelé.

Kvůli jeho slovům se v sále rozproudila živá diskuse. Jeden z přítomných, který se představil jako Dmitrij Taran, rodák z nových regionů a bývalý ředitel filmového studia Jalta, se s Didenkem pohádal. ,,Jsou to naši lidé a musíme s nimi pracovat," řekl.

Podle něj je nutné začít pracovat na koordinaci v nových regionech a vytvořit na základě výboru koordinační orgán, který se bude zabývat nejen věcnými otázkami, ale i školením specialistů a agitátorů, kteří budou odlehčovat napětí a nenávist.

Zdroj: Ria.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.