Ruský novinář varuje: "Donalda Trumpa se mohou pokusit zabít"

Ruský novinář varuje: &quote;Donalda Trumpa se mohou pokusit zabít&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube /Memri TV
14 / 09 / 2016, 16:00

Prominentní ruský televizní moderátor a novinář Dmitrij Kisiliov varoval, že se "elita může pokusit zavraždit" Donalda Trumpa, protože jí vadí jeho touha budovat s Moskvou lepší vztahy.

Kisiliov ve svém televizním vystoupení spekuloval o nejnovějších průzkumech veřejného mínění, podle kterých vede před svojí rivalkou Hillary Clintonovou a připomněl Trumpův slib, že pokud bude zvolen americkým prezidentem, bude se snažit vybudovat s Ruskem "velmi, velmi dobré vztahy". 

"Tato kombinace, tedy prvenství v závodě o prezidentský úřad, jeho schopnost řešit státnické záležitosti a jeho záměr ukončit extrémní rusko-americké napětí - to vše ho staví do velmi riskantní pozice," tvrdí Kisiliov a znepokojivě dodává "Teď ho už zbývá jenom zabít." Zdroj: infowars.com

Tajné služby takového amerického prezidenta nepotřebují. Tyto služby podporují nenávist vůči Rusku jenom proto, aby ospravedlnily svou existenci, "tvrdí Kisiliov.

"Takového prezidenta nepotřebují ani američtí oligarchové. Těm vyhovuje dosavadní světový řád, který jim zajišťuje pevné a stabilní podnikání. Pro ně znamená Trump, který je připravený řešit otázky Ruska, nebezpečí, že finanční toky budou proudit jiným směrem," vysvětluje Kisiliov a uzavírá projev slovy "Americký establishment je nemilosrdný."

Kisiliov je kontroverzní, ale prominentní ruský novinář, který byl v prosinci 2013 Putinem osobně jmenován do čela mezinárodní tiskové agentury Rossiya Segodnya, vlastněné ruskou vládou.

Podle prezidenta Obamy je newyorský miliardář neseriózní a nepřipravený a ignoruje fakta. Prezident odsoudil sympatie, které podle něj Trump chová k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

"Dokážete si představit, že by někoho takového vynášel Ronald Reagan?" připomněl Obama bývalého republikánského prezidenta, který tehdejší SSSR označoval za "říši zla". Obamova slova dnes vyvolala podrážděnou reakci Kremlu. "Drsná rusofobie" se podle mluvčího Dmitrije Peskova pomalu stává rozhodujícím prvkem amerického volebního procesu. Zdroj: globe24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.