Ruský prezident Putin nařídil mimořádnou bojovou pohotovost ve třech vojenských okruzích

Ruský prezident Putin nařídil mimořádnou bojovou pohotovost ve třech vojenských okruzích
25 / 08 / 2016, 18:30

Ruská armáda má nejvyšší bojovou pohotovost.

„Dnes podle rozhodnutí vrchního velitele ruských ozbrojených sil začala další mimořádná prověrka. Vojska Jižního, část sil Západního a Centrálního vojenského okruhu, hlavního velení vzdušných a kosmických vojsk a velení výsadkových vojsk se od 7:00 moskevského času (8:00 SELČ) převádějí do plné bojové pohotovosti,“ prohlásil ministr obrany Sergej Šojgu na poradě na ministerstvu obrany. Zdroj: zpravy.e15.cztass.com

Cvičení, která se budou konat od 25. do 31. srpna, se zúčastní i útvary Severní flotily, letectva a výsadkářů. Šojgu před časem řekl, že během prověrky Generální štáb zhodnotí například možnosti Západního a Centrálního vojenského okruhu v přemísťování vojsk jihozápadním strategickým směrem. Kromě toho vojáci zpracovávají otázky spolupráce s vládními orgány a průmyslovými podniky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace