Ruský propagandista Markov - USA jsou velkým vítězem roku 2022, primárně prezident Biden

Ruský propagandista Markov - USA jsou velkým vítězem roku 2022, primárně prezident Biden
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
31 / 12 / 2022, 09:00

Ruského propagandistu Sergeje Markova nemůže nikdo podezírat ze sympatií k Západu nebo Ukrajině. Jeho kanál na Telegramu je zahlcen propagandou podporující imperiální ambice Ruska a nostalgií po SSSR.

Jeho aktuální pohled na situaci Ruska ve světě po zahájení agrese proti Ukrajině je ale nečekaně otevřený a dalo by se říci kritický vůči ruskému systému. Zde je několik bodů, které na svém Telegramu uveřejnil během několika posledních dnů.

1. Spojené státy se připravovaly neuznat anexi Ukrajiny Ruskem. A režim je zcela zachován. Na jaře se pak Spojené státy připravily na zmrazení konfliktu. Ukázalo se, že ruská armáda ustupuje. A Spojené státy si nyní kladou za cíl uštědřit ruské armádě vojenskou porážku a dotlačit ji k hranicím z roku 1991. A přesunout konflikt na území Ruska.
2. Evropa plně uznala dominanci USA a je připravena splnit téměř jakýkoli rozkaz USA.
3. Čína vidí sílu USA a snaží se držet v pozadí.
4. Všechny země světa vidí sílu Spojených států a jejich odhodlání a doslova se třesou strachem z použití sekundárních a přímých sankcí USA.
5. Obecně platí, že USA jsou na cestě k restartu unipolárního světa se svou úplnou dominancí.
6. V cestě stojí Rusko a Putin, kteří všem jen ukázali svou slabost, ale zachovali si vzdor. A USA jsou odhodlány tuto bariéru odstranit silou.
7. Ukázalo se, že ruská armáda mimo jadernou složku není tak silná, jak všichni očekávali. Je to druhá nejsilnější armáda na světě? Mnozí pochybují.
8. Ruská rozvědka prohrála toto kolo s americkou rozvědkou. Kyjevský režim se nezhroutil, ukrajinská armáda nepřešla na stranu Ruska a neustoupila stranou.
9. Ukázalo se, že ruský stát dělá obrovské chyby.

 

Markov se domnívá, že obrovská nepřátelská koalice, která zahrnuje desítky nejvyspělejších států světa, si dala za úkol zlikvidovat ruskou státnost obecně a ruský stát se musí vnitřně restrukturalizovat a je nutné jej zachránit před zničením. Ani v nejmenším nepochybuje o správnosti války na Ukrajině, ani nejmenší pocit viny za statisíce mrtvých na obou stranách. Kritika se netýká agrese proti jinému státu, ale vlastně toho, že je Rusko příliš měkké na své protivníky.

Zdroj: Telegram Sergeje Markova

Tagy článku