Ruský propagandista Solovjov: Sabotéři by se měli veřejně věšet, jsou to satanovi přisluhovači

Ruský propagandista Solovjov: Sabotéři by se měli veřejně věšet, jsou to satanovi přisluhovači
Autor fotografie: Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Vladimir Putin a Vladimir Solovjov
16 / 06 / 2023, 11:00

Přední ruský propagandista Vladimir Solovjov míní, že sabotéři by se měli veřejně věšet. Řekl v pravidelném televizním vysílání.

Ruský propagandista Solovjov popustil uzdu své fanzazii v pravidelném televizním vysílání, kde prohlásil, že by diverzanti či sabotéři měli být za své činy veřejně oběšeni. ,,Když by někdo spálil rozvodnou skříň třeba na železnici, tak by měl být odsouzen nejméně ke 20 letům vězení, nebo ještě lépe oběšen. A co s člověkem, který by třeba hodil Molotovův koktejl na vojenskou odvodní kancelář? Oběsit ho na kandelábru vedle tohoto střediska," má jasno propagandista.

,,Jsou to sabotéři, satanovi pomocníci, kolaboranti nacistů (ukrajinských), takže by měli být oběšeni. Je to snad kruté? Ano, ale pochopitelné," pokračoval dále ve svých myšlenkových pochodech Solovjov. Podle něho se tito lidé postavili proti svým otcům a matkám, proto je nutné je veřejně věšet.

Solovjov je znám jako člověk, který patří k nejbližším v Putinově okolí, od ruského prezidenta dostal před 9 lety státní vyznamenání. Je to ale také člověk, který figuruje na poměrně dlouhém sankčním seznamu Evropské unie, a to zejména za své výroky, kterými přiživuje ruskou vojenskou agresi na Ukrajině. Byl mu také zabaven majetek za 8 milionů eur.

Zdroj: tvp.info, Twitter

Tagy článku