Ruský senátor Klimov vyhrožuje demilitarizací Litvě a Estonsku - státům, které jsou členy NATO

Ruský senátor Klimov vyhrožuje demilitarizací Litvě a Estonsku - státům, které jsou členy NATO
Autor fotografie: CC BY-NC-ND 2.0|Popisek: Pobaltské státy jsou součástí NATO
02 / 09 / 2022, 12:00

Senátor Andrej Klimov je jedním z hlásných trub Kremlu vedle bývalého prezidenta Medveděva a „moderátorů“ televizního kanálu Rossija 1.

Ve svém posledním příspěvku na sociální síti Telegram se vyjadřuje k dnešnímu výročí kapitulace Japonska 2. září 1945. Zmiňuje ale i další výročí, které se podle něj k 2. září vztahuje, a to konkrétně k tomu před 260 lety, kdy se údajně tehdejší vévodství Courland a Semigallia zavázaly nebránit výstavbě pravoslavných kostelů a tranzitu Rusů na svém území. No a aktuálně se na jím zmiňovaném území dvou vévodství nachází Litva a Estonsko, které podle Klimova zasahují do všeho, co je ruské.

Dva bývalé sovětské státy podle se podle senátora vůbec o mír se svým sousedem nesnaží, na rozdíl od Japonska, které se válce se SSSR snažilo zabránit. SSSR zaútočil až v srpnu 1945 a jeho vojska zlikvidovala Kwantungskou japonskou armádu.

A co přesně senátor řekl?

„Pobaltští sousedé zjevně dělají vše pro to, abychom je také demilitarizovali. Jsem si jistý, že můžeme. Jediným problémem je, že pobaltští političtí gnómové stále mohou vyvolat čtvrtou (od Napoleona po Hitlera) velkou válku v Evropě. A to není jen otázka jejich provinční volby. Agresivní sousedé by navíc měli vědět, že pak možná budeme muset nejen rozšířit území NWO, ale vstoupit do skutečné války s nebezpečným a různorodým vnějším agresorem. Nepochybuji, že Vlast k tomu má sílu a prostředky. Má ale cenu po 77 letech začít novou válku s jaderně-raketovým Ruskem, které je v podstatě neporazitelné?!

S touto otázkou se neobracím na pobaltské brigádníky, ale na jejich zámořské kurátory. V roce 1945 patřili mezi vítěze jen proto, že s námi bojovali na jedné straně proti společnému nepříteli – nacismu. A teď chcete podpořit nacisty 21. století válkou s námi? Špatně to skončí!“

Pan senátor asi nezaregistroval obrovskou blamáž, která čekala ruskou armádu na Ukrajině, kde se místo 3 dnů válčí už více než půl roku a ztráty agresora neukazují ruskou armádu ve dobré formě.

Zdroj: Telegram účet senátora Klimova

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace