Ruský stíhač 5.generace T-50 bude tvrdým oříškem pro americké stíhačky

Ruský stíhač 5.generace T-50 bude tvrdým oříškem pro americké stíhačky
Autor fotografie: Marina Lystseva / Lenta.ru|Popisek: Ilustrační foto- PAK T-50
14 / 08 / 2015, 09:45

Ruský stíhač podle posledního zveřejněného videa umí všechny manévry, které ruští stíhači rád ukazují a to včetně legendární kobry.

 Video publikovné na televizním kanálu Zvezda ukazuje prototyp Suchoj PAK FA vykonávající některé ohromující prvky letecké akrobacie, které dokazují vynikající ovladatelnost ruského stíhače nové generace. 

O projektu T-50 jsme psali v článku: Bude projekt ruského stíhače 5.generace T-50 zrušen?

Podle Rusů , pokud jde o manévrovací schopností, nebude mít jejich nový stíhač soupeře jak mezi stroji ruské výroby, tak mezi zahraničními.

Stealth letoun je vybaven předním, bočním a zadním AESA radarem L  Band radary. Je vybaven vektorováním tahu motorů, maximální rychlost je vyšší než Mach 2 a jeho ovladatelnost umožňuje T-50 vykonávat dokonce i slavný Cobra manévr.

Ačkoli budoucí letecké souboje nebudou probíhat jako dog-fight, pokud výrobce vyřeší všechny stávající problémy a bude vyrábět T-50 v dostatečném množství a hlavně v dohledné době, bude T-50 těžkým protivníkem pro americké F-22 a F-35.

Zrušení nákupu francouzských stíhaček Rafale pro Indii může znamenat i tolik potřebné nalití peněz do společného projektu Indie a Ruska na stíhači 5. generace.

Zdroj: The Aviotionist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace