Ruský Su-25 se v pondělí zřítil poblíž Stavropolu

Ruský Su-25 se v pondělí zřítil poblíž Stavropolu
Autor: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Ilustrační foto Su-25
01 / 03 / 2016, 17:45

Příčiny pondělního zřícení útočného stroje Su-25 poblíž ruského Stavropol zůstávají doteď nejasné, sdělil zdroj z vyšetřování agentuře TASS.

"Příčiny nejsou v současné době známy. Je třeba doufat, že černé skříňky pomohou zjistit, co způsobilo pád. Letová data a hlasové záznamníky jsou neporušené, i když se letadlo rozpadlo," uvedl zdroj a dodal, že to by mělo pomoci zjistit, proč pilot nepřežil.

Letoun se zřítil nedaleko letecké základny Budyonnovsk ve večerních hodinách dne 29. února během cvičném letu. Su-25 nenesl žádné zbraně.

Jedná se již o druhý pád letadla ruského letectva (MiG-31 havaroval na Sibiři - psali jsme v článku Ruská flotila stíhačů Mig-31 přikována k zemi) a první havárii Su-25 od podzimu 2013, kdy letadlo tohoto typu havarovalo na území Krasnodaru. Velení ruského letectva nechalo ostatní Su-25 v provozu, uvedl zdroj.

Zdroj: Tass

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace