Ruský Su-34 získá vybavení pro průzkumnou roli

Ruský Su-34 získá vybavení pro průzkumnou roli
Autor: Matt Morgan|Popisek: Ilustrační foto Su-34
15 / 08 / 2016, 08:00

Ruský útočný stroj Suchoj Su-34 'Fullback' začne brzy operovat s novým systémem elektronického průzkumu (ELINT), sdělilo ruské ministerstvo obrany státním médiím.

Velký "multifunkční" systém bude umístěn v podvěsu v ose Su-34. Ačkoli je známo, že byl ve vývoji od roku 2000, systém je založen na stávajícím M-410 ELINT používaném na letadle Tu-214R ELINT.

Tupolev Tu-214R 'RA-64511'

Vyroben v dceřiných společnostech obranného konglomerátu Almaz-Antey, systém v současné době prochází závěrečnými testy před uvedením do provozu, podle zpráv v Izvestija a i jinde.

Nový systém údajně umožní posádce detekovat nepřátelské centrály, komunikační uzly, radary a naváděcích místa UAV, a umožní simultánní provádění náletů a zároveň průzkumu v reálném čase.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace