Ruský velitel prohlásil, že Alláh je zbabělec. Následoval masakr

Ruský velitel prohlásil, že Alláh je zbabělec. Následoval masakr
Autor fotografie: Dollar Photo Club, free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
17 / 10 / 2022, 12:30

Masakr na vojenském cvičišti v Rusku, při kterém bylo oficiálně zabito nejméně 11 lidí a 15 zraněno, se podle nezávislého ruského portálu Medusa odehrál poté, co jeden z velitelů řekl o Alláhovi urážlivá slova.

Novinářský projekt Astra, který se odkazuje na Medusu sdělil, že sobotní střelba mohla být nábožensky motivovaná. Astra cituje jednoho z vojáků, který tvrdí, že byl svědkem incidentu.

Konflikt údajně začal tím, že tři vojáci z Dagestánu, Ázerbájdžánu a Kavkazu chtěli ,,napsat zprávu, že už nechtějí sloužit, protože to není jejich válka." Jeden z velitelů, podle informátora webu, podplukovník Andrej Lapin všechny vojáky shromáždil a řekl, že válka Ruska proti Ukrajině ,,je svatá válka".

Poté, jak tvrdí svědek, vojáci z Tádžikistánu prohlásili, že svatá válka je válkou muslimů proti nevěřícím. V reakci na to měl Lapin nazvat Alláha „slabochem“ nebo „zbabělcem“.

Ruský velitel měl říci: ,,Takže Alláh je zbabělec, když ti nedovolí bojovat za tuto zemi, které jsi složil přísahu.“

Následně během střeleckých cvičení tři vojáci z Tádžikistánu, sloužící na základě smlouvy, řekli ostatním muslimům, aby ustoupili, pak zastřelili Lapina, načež začali střílet do davu mobilizovaných. Podle zdroje měli zabít dalších 29 lidí.

Jeden z vojáků poté, co slyšel střelbu, údajně zabil dva své útočníky a zranil třetího, kterému se nakonec podařilo uprchnout. Astra nebyla schopna potvrdit identitu těch, kteří se měli do konfliktu zapojit.

Zdroj: Astra, Medusa

Tagy článku