Ruský voják, který vraždil u Buči, byl identifikován – vrah se jmenuje Mykola Sergejevič Sokowikov

Ruský voják, který vraždil u Buči, byl identifikován – vrah se jmenuje Mykola Sergejevič Sokowikov
Autor fotografie: gp.gov.ua|Popisek: Vrazi v Buče
28 / 08 / 2022, 18:45

Ukrajinští policisté identifikovali Rusa, který v březnu zavraždil dva neozbrojené civilisty u Buči střelou do zad, informovala o tom ukrajinská generální prokuratura.

Prokuratura uvádí, že k incidentu došlo u obce Mrija u Buči v Kyjevské oblasti. Pět ruských vojáků vjelo do budovy v autobuse označeném písmenem „V“. K vojákům přistoupil majitel podniku a neozbrojený strážný. Rusové poté, co se ujistili, že pro ně civilisté nepředstavují hrozbu, jim dovolili odejít. Když se však majitel a strážný o pár metrů vzdálili, okupanti na ně zahájili palbu a střelili je do zad.

Civilisté byli na místě zabiti a měli nejméně 12 střelných zranění. Poté Rusové podnik vykradli, kořist naložili do auta a odjeli.

Prokuratura uvádí, že zločin spáchal Mykola Sergejevič Sokowikov, narozený v roce 1995 v Omsku, registrovaný v obci Jełowka v Burjatsku. Sloužil u tankové jednotky Tatsynskaja ve městě Ulan-Ude.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.