Ruský voják: Můj kamarád všechny zastřelil a znásilnil. Dostane medaili

Ruský voják: Můj kamarád všechny zastřelil a znásilnil. Dostane medaili
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
11 / 04 / 2022, 08:00

Polský web tvp.info přinesl další informace o řádění ruských vojáků na Ukrajině. Rusové zabíjejí lidi, zvířata, kradou ve velkém.

Můj kamarád, zajel s tankem na dvůr. Vešel do domu, rozbil dveře, všechny je zastřelil a znásilnil. Teď mu prý za to dají medaili, říka ruský voják v rozhovoru se ženou, která na něj čeká v Rusku.

Rozhovory zachycené ukrajinskou rozvědkou odhalily úřady a materiály zveřejnila Belsat TV.

Stříbro, notebooky, litry džusu, ukradená kuřata a tráva, kterou kouří kvůli nedostatku tabáku – to vyprávějí ruští vojáci svým rodinám o ukradeném zboží od Ukrajinců. Stěžují si na nedostatek jídla v armádě a pochvalují si, jak ho získávají. Naprostá většina slyší slova podpory od svých příbuzných, poznamenává Belsat, který zveřejňuje úryvky ze zachycených rozhovorů.

Nahrávky ukazují, že příbuzní vojáků o "válečné kořisti" velmi dobře vědí. Mluví se o herních konzolích a dalších drahých předmětech, které, jak slýchají v Rusku, vojenští velitelé drancují na Ukrajině. Ale nejsou to jen drahé předměty, co ruští vojáci kradou na Ukrajině. Na sociálních sítích se objevují fotografie vojenských vozidel s bílými symboly naložené pračkami, ale třeba i jen psími boudami. Co nemohou ukrást, zničí.

Stav, kdy na Ukrajinu přijíždí nevzdělaní Burjati a další národy Ruska a vidí, že na Ukrajině se mají lidé lépe než v Rusku vede k frustraci ruských vojáků.

Na níže uvedeném videu paní vypráví, jak jí okupant Burjat řekl, že je přišli zničit, protože se Ukrajincům zachtělo žít lépe než jim.

Podívejte se na celou nahrávku rozhovoru o rabování zveřejněnou Belsatem.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku