Ruský vojenský analytik: odpalme jaderné bomby nad Yellowstonem a zlomem San Andreas

Ruský vojenský analytik: odpalme jaderné bomby nad Yellowstonem a zlomem San Andreas
Autor: Pixabay/WikiImages|Popisek: Ilustrační foto
06 / 04 / 2015, 17:00

Má konspirační teorie reálný základ? S informací přišel server eurozpravy.cz

Ruský akademik Konstantin Sivkov tvrdí, že Rusko potřebuje nové "megazbraně", které by rozpoutaly chaos a garantovaly by zničení jeho nepřátel.  Svoje tvrzení uvedl v článku pod názvem "Speciální jaderné síly" na serveru vpk-news.ru. Podle jeho slov by Rusko mělo vyvinout jaderné zbraně, které by byly schopné způsobit tsunami na americkém pobřeží nebo probudit supervulkán v Yelowstonském národním parku. (zdroj: dailymail.co.uk).

Před nedávnem jsme zveřejnili článek "USA podezřívají nepřátelské státy z řízené změny klimatu" o zájmu amerických tajných služeb o řízení změny klimatu jako vojenské zbraně.

Západ se podle Sivkova, agresivně žene k hranicím Ruska, a je proto nutné posílit armádu a vylepšit vojenskou strategii. Už v prosinci 2014 Sivkov pro server Pravda.ru uvedl, že mezi USA a Ruskem vzniká patová situace a že cílem Washingtonu je Rusko zničit. NATO podle něj dál shromažďuje sílu proti Kremlu. S tímto problémem se lze vypořádat tak, že Moskva udeří na dvě slabá místa Spojených států.

Tím prvním je Yellowstonský park. Geologové již delší dobu predikují, že v této oblasti dříve či později vybuchne supervulkán. Sivkov tedy dospěl k závěru, že svržení malé atomové bomby by erupci uspíšilo. Druhým místem má pak být tektonický zlom San Adreas mezi San Franciskem a San Diegem. Dopad jaderné pumy by zde prý způsobil masivní zemtřesení a vlnu tsunami, která by smetla západní pobřeží USA s povrchu zemského. Následků pro Rusko se geopolitik nebojí: „Vzdálenost mezi USA a Ruskem je dostatečná na to, aby bylo Rusko ochráněno před supererupcí a tsunami. Na ruském pobřeží nežije mnoho lidí a Sibiř s čedičovým podložím otřesy ustojí," tvrdí sebevědomě konspirátor a vojenský stratég Sivkov (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace