Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!
Autor fotografie: youtube.com/ RT|Popisek: Ruské cvičení
26 / 10 / 2014, 13:00

26.10.2014 / A nacvičili masivní jaderný útok VIDEO
Zdroj: protown.ru, vestifinance.ru,Světová banka,

Zatímco rozpočty většiny ministerstev obrany zemí NATO v posledních letech krize trpěly tvrdými škrty, rozpočet ruské armády se zvýšil od nástupu prezidenta Putina k moci 18 krát! (zdroj: protown.ru)

Letos plánují Rusové utratit v přepočtu 1 303 miliard korun, což je více, než činí celý státní rozpočet České republiky. Růst ruských výdajů na zbrojení letos o 17,6% předčil růst ostatních ruských rozpočtových položek a výdaje na obranu dosáhly 3,2% podílu na HDP (zdroj: vestifinance.ru)

Pro srovnání: v roce 2013 v USA na armádu utratili 3,8% svého HDP, v Německu 1,3% , v České republice 1,1% HDP (zdroj: Světová banka)

Stejná vážená instituce dokonce o Rusku tvrdí, že ve skutečnosti utratilo na armádu v roce 2013 celých 4,2% HDP.
Tyto masivní investice do zbrojení a výcviku se pak nevyhnutelně projevují v mnoha ohledech, tím nejviditelnějším, z nichž jsou bezprostředně cvičení a akce ruských ozbrojených sil. Které to letos byly a co ruská armáda nacvičovala?

Na těchto záběrech ruská státní televize Russia today – vysílající hlavně pro zahraniční publikum – demonstruje letošní nacvičování masivního jaderného útoku:

Další masovou akcí bylo společné cvičení pozemních vojsk, protivzdušné obrany, letectva a námořnictva v rámci cvičení „Východ“:

Cvičení bylo zorganizováno i za polárním kruhem. Demonstrovalo ruské ambice ovládnout sporné zásoby nerostných surovin v Arktidě:

Letošní monstrózní cvičení korunují ostré akce Rusů na Krymu. Zprávy o nich se nerozpojitelně mísí s masivní propagandou.

Psali jsme také:

Vůdce proruských povstalců: obnovíme útok!

Jak vypadá válka na Ukrajině v přímém přenosu?

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí

Ukrajinská fronta: strany stahují děla a zároveň chystají novou ofenzivu

Tagy článku