Rusové čekají ukrajinský útok na Kerčský most, možná jim ale spadne sám

Rusové čekají ukrajinský útok na Kerčský most, možná jim ale spadne sám
Autor fotografie: Rosavtodor.ru, CC BY 4.0|Popisek: Kerčský (Krečský) most
02 / 06 / 2023, 12:30

Na sociálních sítích se objevily fotografie strategicky důležitého Kerčského (Krymského) mostu, na pilířích jsou patrné praskliny. Kerčský most spojuje anektovaný Krym s Ruskem. V říjnu byl explozemi poškozen a hovoří se o tom, že v rámci ukrajinské protiofenzivy by se mohl stát terčem sabotáže.

,,Kdy jim spadne? Jak dlouho ještě vydrží?" Sociální sítě obletěly fotografie pilířů Kerčského mostu, na nichž jsou více než patrné trhliny vedoucí po celém obvodu sloupu, a uživatelé píší posměšné poznámky. Pilíře mostu vykazují na první pohled výrazné praskliny, které dávají tušit, že práce na celé stavbě strategicky důležité komunikace nebyla kvalitně odvedena.

O Kerčském mostě se hovoří nyní znovu v souvislosti s ukajinskou protiofenzivou, která by mohla zahrnovat i diverzní operace právě i na něm. Britové poslali napadené zemi rakety dlouhého doletu Storm Shadow, v jednání je pak možná dodávka raket Taurus (SM informoval), o níž nyní vyjednává Kyjev s Německem. Rakety dlouhého doletu by mohly útočit i na tuto komunikaci.

Most už byl poškozen minulý rok na podzim. Exploze nákladního automobil následně způsobila výbuch palivových nádrží železničního vlaku, který směřoval na Krymský poloostrov. Část konstrukce se zřítila do moře. Rusové sice obvinili Ukrajince ze sabotáže, ti se však k akci nepřihlásili.

 

Zdroj: The Guardian, Twitter

 

 

Tagy článku