Rusové, kteří opustíte naši zemi, už se nevracejte, jste zrádci, hřímá bývalý ruský prezident Medveděv

Rusové, kteří opustíte naši zemi, už se nevracejte, jste zrádci, hřímá bývalý ruský prezident Medveděv
Autor fotografie: Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv
01 / 01 / 2023, 12:00

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv má jasno o Rusech, kteří odešli ze země. Měl by jim být znemožněn opětovný vstup do Ruska, uvedl na svém telegramovém účtu nynější místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Medveděv.

,,Zrádci, kteří nenávidí svou zemi tak moc, až volají po její porážce a zničení, musejí být označeni za veřejné nepřátele," napsal na kanál Telegram bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv.

Podle stávajícího místopředsedy Rady bezpečnosti Ruské federace je věc vlastně jednoduchá - buď Rusové podporují válečný konflikt na Ukrajině, který začal 24. února tohoto roku, nebo pokud nesouhlasí, a proto odešli, jim má být znemožněn návrat do vlasti, pokud se nacházejí v jiné zemi, dodal Medveděv.

Zhruba 900 000 Rusů opustilo svou zemi, když vypukl válečný konflikt na Ukrajině. Prvních 500 000 v první polovině roku, dalších 400 000 následovalo poté, co ruský prezident ohlásil v září mobilizaci 300 000 rezervistů. Otázkou zůstává, zda Putin vyhlásí další mobilizaci, protože jeho armáda nedosahuje zatím cílů, které si na začátku vytkl.

Medveděv si již několik měsíců nebere ohledně konfliktu žádné servítky a pravidelně ,,zásobuje" veřejný prostor velmi kontroverzními výroky. Řekl například, že Rusové, kteří přejí svým souputníkům bojujícím na Ukrajině smrt, jsou ,,zkurvení parchanti". Medvedev vzkázal, že by bylo lepší, aby se do Ruska vůbec nevraceli.

Zdroj: The Barents Observer

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace