Rusové navrhují Američanům společné společné nálety v Sýrii. Žádná taková dohoda neexistuje, tvrdí USA

Rusové navrhují Američanům společné společné nálety v Sýrii. Žádná taková dohoda neexistuje, tvrdí USA
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bombardování
21 / 05 / 2016, 15:30

USA dohodu v takové formě popírají.

Rusko navrhlo USA a jejich koalici společné nálety v Sýrii. Uvedl to ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Cílem mají být ozbrojenci z fronty An-Nusrá. Rusko také navrhuje cílit útoky na konvoje vezoucí zbraně včetně těch, které přijíždějí do Sýrie z Turecka. Moskva totiž dlouhodobě Turecko obviňuje z dodávek zbraní radikálům, což Ankara dlouhodobě popírá. Podle ruského ministra předložený návrh pomůže zajistit příměří v oblasti.

Rusko navrhlo Spojeným státům a jimi vedené koalici společné nálety v Sýrii, které by mohly být zahájeny příští středu 25. května. Jejich terčem mají být ozbrojenci z fronty An-Nusrá napojené na teroristickou síť Al-Káida a další rebelové, kteří nedodržují příměří. 

Rusko rovněž navrhuje, aby letecké údery cílily na konvoje vezoucí zbraně včetně těch, které přijíždějí do Sýrie z Turecka. Návrh byl podle ministra obrany koordinován se syrskou vládou a Rusové o něm diskutovali s americkými vojenskými experty v jordánském hlavním městě Ammánu.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby řekl, že žádná taková dohoda o náletech s Rusy neexistuje. Dodal, že USA jednají s ruskými partnery pouze o návrzích na vytvoření trvalého mechanismu na zlepšení kontroly a vynucování příměří.

Zdroj: aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace