Rusové právě prorazili do ulic Mariupolu!

Rusové právě prorazili do ulic Mariupolu!
Autor fotografie: Glavnyje Novosti|Popisek: Rusové právě prorazili do ulic Mariupolu!
24 / 01 / 2015, 18:00

24.1.2015 / Ministerstvo obrany Doněcké lidové republiky, separatistického útvaru na území Ukrajiny hlásícího se k Rusku, právě tiskové agentuře Interfax potvrdilo, že jednotky proruských separatistů právě prorazily přímo do ulic přístavního města Mariupol.

Na ulicích půlmilionového města, nacházejícího se v Doněcké oblasti, právě propukly boje. Dnes dopoledne bylo přitom město ostřelováno, v důsledku čehož zahynulo až 30 lidí. Obě strany konfliktu se z tohoto ostřelování navzájem obvinily.

Představitelé nacionalistického ukrajinského praporu Azov na sociálních sítích uvádí, že dělostřelecká palba po městě neustala. Prohlašují, že hodlají město bránit. Hlava Doněcké lidové republiky Zacharčenko dnes uvedl, že jeho jednotky během několika dní završí obklíčení prokyjevských sil okolo města a pomstí se tak za ostřelování Doněcku, ze kterého viní ukrajinskou stranu.

Město Mariupol je druhým největším městem Doněcké oblasti. Město bylo již na jaře 2014 jedním z center proruských protestů. 9. května ukrajinské ozbrojené složky prostřednictvím palby a obrněných vozidel rozehnali proruský dav slavící Den vítězství nad nacistickým Německem. 

Na konci srpna – těsně před vyhlášením příměří - se již město jednou krátce ocitlo na pokraji dobytí proruskými separatisty. Zde je záznam z prokyjevské demonstrace uspořádané tehdy v Mariupolu:

Zde můžete vidět následky dnešního bombardování města: 

V těchto hodinám propukl v některých částech Mariupolu požár: 

Zdroj: ??????? ???????mariupol tvAction Tube (WAR: UKRAINE-RUSSIA)Vlad Triel

Psali jsme také:

Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme

Válka! Lídr Doněcké lidové republiky vyhlásil ruskou ofenzivu

Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty

Ukrajinci nasadili v boji úplně všechno!

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace