Rusové se chlubí „likvidací ukrajinských speciálních sil“. Zničili ale zbytky mostu z druhé světové války

Rusové se chlubí „likvidací ukrajinských speciálních sil“. Zničili ale zbytky mostu z druhé světové války
Autor fotografie: Mil.ru, CC BY 4.0|Popisek: Útočil vrtulník Ka-52
16 / 09 / 2022, 09:30

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zničení člunu naplněného ukrajinskými vojáky speciálních jednotek, které se pokusily překročit Dněpr poblíž jaderné elektrárny Záporoží. Ukázalo se, že střely zasáhly zbytky betonového mostu z 2. světové války, na kterém seděli racci.

Útok měl provést bitevní vrtulník Ka-52. Rakety sice zasáhly cíl, ale nebyla to bárka plná vojáků, ale zbytky betonového mostu, který nechalo postavit Německo za druhé světové války. Na záběrech z kokpitu vrtulníku, které zveřejnila ruská vláda 14. září, je vidět, jak pilot Ka-52 odpaluje střelu Vichr zasahující velký obdélníkový objekt uprostřed řeky.

,,Skupina útočných vrtulníků Ka-52 zabránila přesunu jednotek ze speciálních operačních sil Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) přes řeku Dněpr a zlikvidovala nepřátelské síly, které vedly ofenzívu u jaderné elektrárny v Záporoží," píše ruské ministerstvo obrany.

Na sociálních sítích se objevil záznam údajného úspěchu kremelské armády. Uživatelé internetu je pečlivě analyzovali a odhalili další nepravdivé informace poskytnuté moskevským režimem.

Zdroj tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.