Rusové se definitivně zbláznili – v TV ukazují jaderné útoky na Paříž a Berlín

Rusové se definitivně zbláznili – v TV ukazují jaderné útoky na Paříž a Berlín
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
29 / 04 / 2022, 12:30

Ruská propagandistická média stále více a odvážněji naznačují ruský útok na země NATO. V pořadu televize Rossija 1 nejen řekli, že pro Rusko je výhodné rozpoutat třetí světovou válku, ale tvrdili, že by z Kaliningradu asi za 3 minuty byli schopni zaútočit na Berlín, Paříž a Londýn.

Podle odborníků je to pokus zastrašit Západ, aby stáhl pomoc Ukrajině. Dnes však Kreml nemá potenciál bojovat proti celému demokratickému světu.

Agresivní teze byly učiněny na veřejnoprávní televizní stanici Ruské federace. "Experti" pozvaní k propagandistickým tezím nešetřili slovy a část jejich prohlášení zveřejnila na internetu Julia Davis, americká novinářka zabývající se sledováním propagandy v ruských médiích.

Poznamenala, že ruská televize neustále vyhrožuje jadernými útoky na západní země a zoufale se snaží zastavit další pomoc Ukrajině.

"Mimochodem, je to první státní televizní moderátor, který nevypadá, že by byl ochoten zemřít za svou vlast, když se hádá s drzým zákonodárcem," napsala Davis k videu.

"Jeden Sarmat (ruská supertěžká mezikontinentální balistická raketa) a žádná Velká Británie neexistuje," řekl muž ve studiu ruské televize (patrně poslanec Dumy Žuravljov). Byl pobouřen, protože, jak zdůraznil, Londýn se odvažuje obvinit Moskvu z terorismu na Ukrajině.

"Experti" pak mezi sebou diskutovali o tom, zda bude Británie schopna reagovat na ruský útok a jaké jsou možnosti ofenzívy z Kaliningradu.

Pak jedna z přítomných začala počítat, za kolik sekund by ruské rakety mohly zasáhnout evropská hlavní města. Jak zdůraznila, v případě Berlína je to 106 sekund, v případě Paříže 200 sekund a v případě Londýna by rakety dopadly po 202 sekundách.

V posledních dnech šéfredaktor anglicky mluvící televize Russia Today navrhl nejen vypuknutí třetí světové války, ale také jaderný útok.

"Půjdeme do nebe a oni prostě zemřou,“ dodal další známý propagandista Vladimir Solovjov.

Zdroj: tvp.info, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.