Rusové varují: Selfie vás může stát život

Rusové varují: Selfie vás může stát život
08 / 07 / 2015, 12:15

Novodobá mánie pořizování vlastních fotografií – tzv. selfie, přiměla bezpečnostní složky v Rusku, aby vydaly brožurku varující před pořizováním snímků v extrémních situacích. V Rusku prý nedávno "na následky selfie" zemřelo deset lidí a další stovka se zranila.

Sociální sítě jsou plné fotografií zachycujících své vlastní autory v nejrůznějších situacích. Mánie focení sebe sama přes mobil postihla už i politiky. Známé jsou například selfie amerického prezidenta Baracka Obamy a v České republice se zálibou v selfie proslavil například Zdeněk Škromach. Také ministr financí Andrej Babiš si nenechá ujít příležitost vyfotit se a to i ve velmi bizarních situacích jako například při močení u pisoáru. Zatím ale politiky, možná ke smůle voličů, nenapadlo fotit se před lvem, na vlakových kolejích nebo na drátech vysokého napětí.

V Rusku jsou ale podobná extrémní selfie běžná. Nedávno omylem zemřela mladá Ruska, která se fotila se zbraní u hlavy – naneštěstí nabitou. Další náctiletý Rus zemřel, když si chtěl pořídit cool selfíčko po nárazu vlakem. Tyto a další případy proto donutily ruskou policii vydat neobvyklou dvoustránkovou brožuru s varováním před novým nebezpečím – smrtelným selfie. 

„Cool selfie vás může stát život,“ varuje ministerstvo vnitra v příručce, kterou bude policie rozdávat studentům a veřejnosti. „Mezi výhodami moderního života se objevila nová hrozba. Chtěli bychom upozornit veřejnost, že honička za „like“ na sociálních sítích může vést ke smrti,“ uvedla na tiskové konferenci úřednice ministerstva Yelena Alekseyeva.

Problém se smrtelnými úrazy kvůli co nejatraktivnějšímu selfie se zdaleka netýká jen Ruska. Podívejte se na video maniaka, který si chtěl pořídit snímek s jedoucím vlakem. Strojvedoucí ho proto nakopnul do hlavy...

Zdroj: CNN

Tagy článku