Rusové vylučují technickou závadu havarovaného stroje

Rusové vylučují technickou závadu havarovaného stroje
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Nad pádem letadla na Sinaji se stále vznášejí otazníky
02 / 11 / 2015, 14:30

Ruská letecká společnost, jejíž letadlo havarovala v Egyptě, přičemž zahynuli všichni na palubě, dnes sdělila, že havárie nemohla být způsobena technickou poruchou nebo lidským faktorem.

Sobotní havárie na Sinajském poloostrově mohla být jen výsledkem nějaké technické nebo fyzické akce, který způsobila, že letadlo kleslo k zemi a havarovalo, řekl Alexander Smirnov, náměstek generálního ředitele letecké společnosti Kogalymavia.

Nespecifikoval, o jakou akci by se mohlo jednat, tu by mělo zjistit až oficiální vyšetřování.

"Letadlo bylo ve výborném stavu," řekl Smirnov na tiskové konferenci v Moskvě. "Vyloučujeme technickou závadu a jakoukoliv chybu posádky."

Řekl, že nedošlo k žádnému tísňovému volání pilotů řídící věži během letu, který mířil z egyptského letoviska Sharm el-Sheikh a mířil do ruského Petrohradu.

Letadlo bylo v roce 2001 poškozeno během přistávání, kdy byla zadní část zasáhla asfalt, ale vše bylo opraveno a tím pádem to podle náměstka generálního ředitele společnosti Kogalymavia, Andreje Averyanova nemohlo hrát žádnou roli při sobotní katastrofě.

Dodal, že motory letadla podstoupily běžnou inspekci v Moskvě 26. října, během které nebyly zjištěny žádné problémy a v pěti letech před havárií posádka nezaznamenala do deníku letadla žádné technické problémy.

Podle Oksany Goloviny, zástupkyně holdingová společnost kontolující aerolinky Kogalymavia, společnost nemá žádné finanční problémy, které by mohly ovlivnit bezpečnost letu.

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace