Rusové vylučují technickou závadu havarovaného stroje

Rusové vylučují technickou závadu havarovaného stroje
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Nad pádem letadla na Sinaji se stále vznášejí otazníky
02 / 11 / 2015, 14:30

Ruská letecká společnost, jejíž letadlo havarovala v Egyptě, přičemž zahynuli všichni na palubě, dnes sdělila, že havárie nemohla být způsobena technickou poruchou nebo lidským faktorem.

Sobotní havárie na Sinajském poloostrově mohla být jen výsledkem nějaké technické nebo fyzické akce, který způsobila, že letadlo kleslo k zemi a havarovalo, řekl Alexander Smirnov, náměstek generálního ředitele letecké společnosti Kogalymavia.

Nespecifikoval, o jakou akci by se mohlo jednat, tu by mělo zjistit až oficiální vyšetřování.

"Letadlo bylo ve výborném stavu," řekl Smirnov na tiskové konferenci v Moskvě. "Vyloučujeme technickou závadu a jakoukoliv chybu posádky."

Řekl, že nedošlo k žádnému tísňovému volání pilotů řídící věži během letu, který mířil z egyptského letoviska Sharm el-Sheikh a mířil do ruského Petrohradu.

Letadlo bylo v roce 2001 poškozeno během přistávání, kdy byla zadní část zasáhla asfalt, ale vše bylo opraveno a tím pádem to podle náměstka generálního ředitele společnosti Kogalymavia, Andreje Averyanova nemohlo hrát žádnou roli při sobotní katastrofě.

Dodal, že motory letadla podstoupily běžnou inspekci v Moskvě 26. října, během které nebyly zjištěny žádné problémy a v pěti letech před havárií posádka nezaznamenala do deníku letadla žádné technické problémy.

Podle Oksany Goloviny, zástupkyně holdingová společnost kontolující aerolinky Kogalymavia, společnost nemá žádné finanční problémy, které by mohly ovlivnit bezpečnost letu.

Zdroj: Reuters

Tagy článku