Ruští astronauti vypustili do vesmíru nanosatelit vytištěný v 3D tiskárně

Ruští astronauti vypustili do vesmíru nanosatelit vytištěný v 3D tiskárně
23 / 08 / 2017, 10:00

Ruští astronauti vypustili ,,ručně" z mezinárodní vesmírné stanice (ISS) několik nanosatelitů. Jeden z nich byl vytištěn 3D tiskárnou.

Nanosatelity byly vypuštěny ruskými dvěma astronauty vypuštěny ,,ručně". Každý z těchto minisatelitů neměří ani metr. Jeden z z nich byl vytvořen pomocí 3D tiskárny. Ta vytiskla pro tento satelit i baterie.

psali jsme: Tchaj-wan vypustí na oběžnou dráhu svůj první domácí satelit Formosat-5. Pomůže předcházet přírodním katastrofám

Výzkumný tým na ISS chce nanosatelity testovat, jak budou 3D komponenty reagovat na vesmírné prostředí. Vědci na ISS potvrdili, že ,,3D satelit" obsahuje obvyklou elektroniku. 

Hlavní výhodou těchto minisatelitů je jejich snadná manipulovatelnost a obsluha. Ty, které byly z ISS vypuštěny do vesmíru, vážily mezi 4,5 - 11 kilogramy, takže je lehce dokáže vypustit i astronaut.

Výzkumný tým na ISS předpokládá, že nanosatelity zůstanou ve vesmíru asi pět či šest měsíců. 

psali jsme: Indové dopravili do vesmíru první český technologický satelit

 

Zdroj: skynews.com.au

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace