Ruští hackeři podle uniklé zprávy napadli hlasovací software USA

Ruští hackeři podle uniklé zprávy napadli hlasovací software USA
Popisek: hacker
06 / 06 / 2017, 16:00

Washington - Ruští hackeři napadli několik dní před loňskými americkými prezidentskými volbami server nejméně jednoho dodavatele amerického hlasovacího softwaru. Vyplývá to z uniklé zprávy Národní bezpečnostní agentury (NSA), kterou zveřejnil server The Intercept. Mluvčí Kremlu obvinění popřel. Zřejmě v souvislosti s tímto únikem v USA už zadrželi 25letou ženu, informovala agentura AP.

V uniklé zprávě se nepíše, zda měl hackerský útok nějaký vliv na výsledky voleb. Ruská vojenská rozvědka GRU podle ní ale napadla společnost dodávající hlasovací software a na konci října a počátku listopadu loňského roku poslala takzvané phishingové e-maily na adresy více než stovky amerických volebních úřadů.

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes obvinilo zaměstnankyni vládního dodavatele ve státě Georgia, která podle něj vynesla přísně tajné informace z vládní agentury. Podle amerických médií 25letá Reality Leigh Winnerová, která pracovala pro NSA od února, odcizila právě zprávu o ruském hackerského útoku. Její právník to ale odmítl potvrdit.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dnes obvinění vznesená v uniklé zprávě odmítl. Kreml podle něj nevidí ,,žádný důkaz, který by dokazoval, že je tato informace pravdivá". Moskva důrazně odmítá možnost, že by za hackerskými útoky byla ruská vláda, dodal Peskov.

Zdroj: ČTK

Tagy článku