Ruští motorkáři rozdělují Česko. Oslava 70 let od konce války

Ruští motorkáři rozdělují Česko. Oslava 70 let od konce války
Autor fotografie: YouTube|Popisek: mezinárodní rally "Naše velké vítězství"
14 / 04 / 2015, 11:45

Podle lajků na Facebooku jednoznačně vyhrávají příznivci motorkářů 1815:459. Jak ale víme z akce Dragoon Ride, křik na FB nic neznamená.

Ruští motorkáři tímto způsobem oslavují 70 let od konce druhé světové války. Svojí jízdu nazvali "mezinárodní rally Naše velké vítězství".

Stránka na Facebooku "Vítáme motorkářský klub Noční vlci v ČR" byla založená 11. dubna a dnes má 1815 příznivců. „Ruský motorkářský klub Noční vlci se koncem dubna chystá vyrazit na jízdu z Moskvy do Berlína. Přijďme je u nás přivítat,“ vyzývá. Nicméně počet lajků neustále roste.

Ani po zisku víz na svou spanilou jízdu Evropou ruští motorkáři nemají vyhráno. V Polsku patrně narazí.  Zde se již formuje odpor proti průjezdu Rusů a vznikají skupiny, které tomu mají zabránit. O chystané jízde jsme psali zde: "Na Berlín!" - ruský motorkářský klub Noční vlci projede i Českem a Polskem

Naopak odpůrci motorkářů založili na Facebooku stránku "Motorkářský gang Noční vlci není vítán v ČR", na které uvádí „Nepodporujeme přehlídku síly ze strany Ruska v ČR. Noční vlci je zločinecká organizace, která se podílela na zabavování Krymu a bojích na ukrajině". Odpůrci mají zatím 459 lajků....

 

Zdroj: aktualne.cz, Facebook

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.