Ruští Noční vlci budou v Praze tři dny. Už dnes večer a všem navzdory.

Ruští Noční vlci budou v Praze tři dny. Už dnes večer a všem navzdory.
Autor fotografie: RuptlyTV|Popisek: Noční vlci na hraničním přechodu ve Strážném
05 / 05 / 2015, 18:00

Informaci zveřejnil Všekozácký svaz českých zemí a Slovenska, který motorkářskou akci organizuje.

Všekozácký svaz českých zemí a Slovenska to uvedl na svých stránkách včetně celého programu. Kozáci zveřejnili i tiskovou zprávu, ze které citujeme:

Cílem cesty je osobně navštívit a seznámit se s historií těchto míst, uctít památku padlých vojáků, umučených, zabitých a zesnulých civilistů v důsledku války, položit věnce u památníků, účastnit se panychid v chrámech a při tom se aspoň krátce seznámit s historií a kulturou národů, se kterými se na své trase setkají.

Naše organizace se zabývá organizací jejich 2denní návštěvy Prahy. Společně s organizátorem akce „Cesty vítězství“ je sestaven program – pěší prohlídka historického centra Prahy, návštěva muzea, setkání s veterány a pamětníky II. světové války, položení věnců osvoboditelům Prahy a panychidy za padlé vojáky a nevinné oběti II. světové války, setkání s českými motorkáři. Na internetu se objevovaly a objevují různé verze programu a další informace z různých, ne vždy pravdivých zdrojů. Podrobný plán jejich pobytu, ve dnech 5. - 7.5.2015, na českém území je zveřejněn na našem webu www.kazaki.cz .

Zdroj YouTube, RuptlyTV

O jízdě ruských motorkářů jsme psali v článcích "Noční vlci v Bratislavě i ve Vídni. Mnoho povyku pro nic." a "Slovenská policie v pohotovosti: Noční vlci v Bratislavě".

Prezident Miloš Zeman se nechal slyšet ze státní návštěvy ve Vatikánu "....nevidím nic špatného na průjezdu motorkářů, kteří chtějí znovu dovézt ruskou vlajku do Berlína a připomenout si tak 70. výročí dobytí Berlína Rudou armádou," řekl Zeman. Podle něj se z toho "jako obvykle dělá hysterie".

Podrobněji jsme psali o Putinově motorkářském gangu v článku "Je průjezd ruských motorkářů Noční vlci bezpečnostním rizikem?", kde jsme uvedli i odkazy na dosud ne příliš známé informace o Nočních vlcích.

Naše redakce obdržela otevřený dopis českému ministru vnitra a policejnímu presidentovi ve věci průjezdu gangu "Noční vlci" územím ČR. 

Zdroj: aktualne.czkazaki.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.