Ruští vojáci z elitních jednotek jsou posíláni do Ruska, protože odmítají bojovat na Ukrajině

Ruští vojáci z elitních jednotek jsou posíláni do Ruska, protože odmítají bojovat na Ukrajině
Autor fotografie: By Vitaly V. Kuzmin - http://vitalykuzmin.net/?q=node/498, CC BY-SA 4.0|Popisek: Ruští výsadkáři
09 / 06 / 2022, 09:00

Polský web TVP.INFO přinesl informaci, že vojáci elitních výsadkových jednotek jsou posíláni zpět do Ruska, protože se odmítají dál účastnit bojů. Informaci zveřejnil na sociálních sítích generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny.

Vojáci jsou demoralizovaní. Podle našich informací jsou členové výsadkových jednotek 106. a 76. posíláni z Luhanské oblasti do Ruska. Jedná se o vojáky, kteří se odmítají nadále podílet na bojových akcích na Ukrajině.

Výsadkové divize jsou považovány za jedny z nejelitnějších jednotek v ozbrojených silách Ruské federace. 76. výsadková divize se zúčastnila bojů v obou čečenských válkách a ve válce s Gruzií v srpnu 2008. V březnu 2014 se vojáci jednotky podíleli na anexi Krymu. Divize je umístěna v Pskově. 106. výsadková divize Tulska Gwardyjska je umístěna v Tule.

Jeden z nejznámějších debaklů ruských výsadkářů je zcela jistě pokus o dobytí Hostomelu, kdy tvrdý ukrajinský odpor a neschopnost útočících jednotek letiště v Hostomelu zajistit vedly k odražení ruských operací na začátku války.

Mezi další neúspěchy elitních ruských vojáků patří i (ne)postup na ose Izjum či zpackaný pokus o překročení řeky Severodoněc. Podle ruské vojenské doktríny jsou totiž výsadkáři nasazováni i do operací vhodných dle britského ministerstva obrany spíše pro obrněnou pěchotu.

 

Podle Britů již Rusové přišli o značnou číst svých výsadkových jednotek

 

Zdroj: tvp.info, Janes.com

 

Tagy článku