Ruští zákonodárci chtějí omezit hru Pokemon Go, zavání Satanem

Ruští zákonodárci chtějí omezit hru Pokemon Go, zavání Satanem
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Pokémoni jsou i u vás na zahradě
18 / 07 / 2016, 10:45

„Mám pocit, že přišel ďábel prostřednictvím tohoto mechanismu, a jen se nás snaží zničit duchovně zevnitř,“ říká ruský místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost, Franz Klisevich.

Ruští zákonodárci plánují zvážit zavedení omezení hry Pokemon Go, aby ochránili společnost před nevratnými negativními důsledky, uvedl Franz Klitsevich, první místopředseda Výboru pro bezpečnost a obranu horní komory ruského parlamentu v rozhovoru pro noviny Izvestia.

„Mám pocit, že přišel ďábel prostřednictvím tohoto mechanismu, a jen se nás snaží zničit duchovně zevnitř. Ale chápu, že dnes je velmi obtížné kontrolovat tuto oblast. Mám dojem, že vnucována z vnějšku lidmi, kteří chápou, že za pár let budou následky nevratné," řekl ruský zákonodárce.

Klintsevich také navrhl vyjmout z prostor této hry náboženské instituce, věznice, nemocnice a dalších prostory, stejně jako hřbitovy a památky. Ty jsou podle jeho názoru posvátné pro mnoho lidí, a nikdo s nimi nemůže experimentovat.

„Jinak končíme s intimitou, budeme ukazovat koupelny. To je proč zvoníme výstražně na alarm,“ dodal Klintsevich.

Již dříve vyzvali zástupci ruské pravoslavné církve veřejnost, aby upustila od chytání Pokémonů v kostelích. I pro ruské kozáky zavání tato hra satanismem a chtějí její úplný zákaz v Rusku.

"Lidé by měli být vytaženi z tohoto virtuálního světa, zavání satanismem. Existuje tolik zajímavých věcí a lidé jen ztrácí svůj život," citovala rozhlasová stanice kozáckého vůdce Andreje Polyakova.

Hra Pokemon Go s rozšířenou realitou byla vydána 6. července a 16.7. oficiálně dorazila i do evropských App store a Google Play, kde okupuje přední příčky aplikací zdarma.

6ebříček v App Store

Zdroj: TASS

Tagy článku