Rvačka mezi iráckými jezídy a Čečenci v německém azylovém zařízení

Rvačka mezi iráckými jezídy a Čečenci v německém azylovém zařízení
Popisek: Ilustrační foto
23 / 05 / 2016, 18:30

Rvačky se v noci na neděli zúčastnilo asi sto lidí. Pět těžce zraněných.

Dvě skupiny znepřátelených skupin se do sebe v sobotu večer pustily holemi a noži v blízkosti uprchlického centra v Bielefeldu v severozápadním Německu.  Na místě zůstalo pět těžce zraněných, oběti utrpěly otřesy mozku, zlomeniny i tržné rány.

K incidentu došlo pouhých pět metrů od místního uprchlického tábora. Policie zadržela dva Čečence, muže ve věku 24 a 42 let, ale později je pustila na svobodu. Zdroj: faz.net1.wdr.de

//www1.wdr.de/

Tím celý konflikt neskončil, v noci vtrhlo násilně do tábora kolem stovky jezídů a chtěli si s Čečenci vyřídit účty. Tomu už ale zabránily německé bezpečnostní síly, které instalovaly zátarasy a policejní vyjednávač s tlumočníkem se snažili celou situaci uklidnit. 

Úřady nařídily oddělení obou skupiny uprchlíků, kteří budou rozmístěni v jiných uprchlických zařízeních ve Východním Vestfálsku.

Server rt.com uvedl, že v zemi vzrůstá napětí mezi uprchlíky, ale i mezi německou společností. Podle nejnovějšího průzkumu německé imigrační služby je 75 procent uprchlíků, kteří přišli do Německa v roce 2015, muži a dvě třetiny z nich jsou mladší 33 let, s minimální praxí a žádnou profesní kvalifikací.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace