Rvačky mezi žadateli o azyl v německém přijímacím středisku. Musela zasahovat policie

Rvačky mezi žadateli o azyl v německém přijímacím středisku. Musela zasahovat policie
Autor fotografie: Pixabay/Hans|Popisek: Ilustrační foto
23 / 07 / 2015, 06:45

V přijímacím středisku pro uprchlíky v Bramsche nedaleko Osnabrücku došlo mezi žadateli o azyl ke rvačce. Čím dál víc utečenců v Evropě je a bude bezpečnostní problém.

V úterý v noci vypukly nepokoje v táboře, kde je v současnosti umístěno 2000 žadatelů o azyl, přitom kapacita tábora je pouze 500 až 600 osob. Podle videozáznamů se ubytovaní Maročané pokusili ve 3 hodiny ráno okrást Syřany a na místě musela zasahovat policie.  Informaci přinesl server Osnabrücker Zeitung.

Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané

Za dvě hodiny nato vzali okradení Syřané spravedlnost do vlastních rukou a šli na Maročany s železnými tyčemi. Nakonec muselo zasahovat několik policejních jednotek z okolních měst, aby situaci zvládly. Podle místních občanů bylo v táboře asi dvacet policejních aut. Výsledkem je několik zraněných osob, které musely být převezeny do okolních nemocnic a zničené objekty v zařízení, které chtěli azylanti i podpálit, protože Maročané se v něm zabarikádovali.

Obdobná situace se stala před několika dny v maďarském uprchlickém táboře, psali jsme v článcích "V Maďarsku uprchlíci volali „Allah Akbar!“ a napadali projíždějící auta." a "VIDEO: Imigranti v Maďarsku prorážejí plot uprchlického tábora"

V táboře jsou podobné střety opakovaně, naposledy na začátku července se mezi sebou "neshodli" příslušníci různých národností. Policie uvedla, že posílí svoji přítomnost v azylovém zařízení. Místní si stěžují na neustálý hluk a rušení nočního klidu.

Jak postupně vzrůstá počet uprchlíků v Německu, dochází v okolí Osnabrücku stále více k násilným střetům. Před měsícem byli neznámým útočníkem napadeni dva mladí muži na nádraží v Bramsche-Hesepe. Policie má podezření na některého z ubytovaných azylantů.  

Na vzrůstající kriminalitu upozornil i komentátor Vincent Cooper (zdroj: ParlamentniListy.cz), citujeme pouze část textu:

„Nejvíce jsem si důsledky (evropské imigrační politiky, pozn. redakce) uvědomil při své nedávné cestě po Itálii a Chorvatsku. Ten rozdíl byl nebetyčný. Zatímco v hlavním městě Chorvatska Záhřebu byla radost se procházet, v Římě a Vatikánu tomu bylo naopak. My i další turisté jsme byli neustále obtěžováni romskými a africkými gangy, které nám nelegálně nabízely lístky do baziliky sv. Petra, která je přitom zdarma. Náměstí před bazilikou dnes připomíná chudinskou čtvrť ze třetího světa. Dobře organizované gangy si zde vystavěly stany a vrhají se do davu turistů. Vydávají se za oficiální prodejce a trvají na tom, že bez jejich vstupenky se do baziliky nedostanete. Někteří turisté jim sedli na lep, jiní byli agresivně zastrašováni, a to všechno za dohledu nečinné policie. Ta zkušenost byla natolik strašná, že jsme se společně shodli na tom, že do Říma už nikdy,“ píše Cooper.

„Skupina afrických přistěhovalců se potulovala kolem slavné baziliky Palladiana, která je součástí světového dědictví UNESCO. Dva z těchto mužů začali močit na sloupy baziliky a několik policistů tomu v klidu přihlíželo a zcela záměrně tento trestný čin ignorovalo. Podělil jsem se o tuto zkušenost s recepční na hotelu a bylo mi řečeno, že místní už do centra města po osmé hodině večerní raději vůbec nechodí. Vicenze a Řím již nejsou bezpečnými městy. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.