Rytíři řádu sv. Lazara Jeruzalémského podporují syrské křesťanské sirotky

Rytíři řádu sv. Lazara Jeruzalémského podporují syrské křesťanské sirotky
18 / 06 / 2019, 17:30

Nezisková organizace Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalémského, která je personálně spjata s Vojenským a špitálním řádem svatého Lazara Jeruzalémského, se pustila do dalšího charitativního projektu ADOPCE SÝRIE. Rytíři nastartovali ve spolupráci se zaměstnanci Syrské ambasády a křesťanskými Sirotčinci v Sýrii nový projekt ADOPCE SÝRIE, kterým může kdokoliv na dálku podporovat konkrétního osiřelé dítě anebo přispět finančním darem.

Nový projekt ADOPCE SÝRIE navazuje na stávající aktivity Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalemského. Společenství v minulosti pomohlo například se zajištěním 30 studní v Africe, pomohlo několika Africkým studentům s jejich studiem, v roce 2017 zajistilo tři elektrogenerátory do civilní nemocnice v Damašku.

Nyní se společenství zaměřilo na syrské křesťanské sirotky. Ve válce poničené a postižené zemi, kde některé děti nemají co jíst a pít, či jsou bez rodiny, vznikly sirotčince, které se starají o dané křesťanské děti. Jejich rodiče jsou často mrtví či nezvěstní, a proto nalezly útočiště v těchto sirotčincích. Bohužel stávající stav v Sýrii je více než žalostný a děti se potýkají s nedostatkem základních lidských potřeb (jídla, pití, ubytování atd.). Děti jsou sice částečně zaopatřeny, avšak pouze v minimalistické variantě, jejich situace je více než tíživá. „Potřebují základní lidské potřeby jako je láska rodiny (tu jim dát nemůžeme), ale můžeme jim zpříjemnit život v dané sociální skupině (v sirotčinci) a poskytnout jim zdroje na jídlo, pití, oblečení a ubytování“, uvedl předseda společenství Richard Andrle.

Projekt ADOPCE SÝRIE vznikl na základě spolupráce se Samírem Masadem, jenž zajišťuje koordinaci mezi ČR a Sýrií, která je stále na sankčním seznamu EU a OSN, a ve spolupráci s křesťanskými sirotčinci Sv. Pavla, sv. Panthaleona, sv. Řehoře a sv. Tekly. Oba sirotčince použijí finanční dary na zajištění desítek dětí, které v Sýrii po válce strádají.

Security magazín tento projekt plně podporuje. Chcete-li i Vy přispět na sirotky, stát se buď adoptivním rodičem nebo přispěvatelem, více informací najdete na:

//www.adopcesyrie.cz/

Vojenský a špitální řád sv. Lazara Jeruzalémského (latinsky Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani, zkratka OSLJ), se kterým je Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalemského propojeno, je křesťanský rytířský řád, který byl založen v 11. století jako jedna z nejstarších charitativních organizací na světě. Současný mezinárodní řád je řádem ekumenickým a po vzoru původní sprituality sdružuje křesťany všech vyznání.

Vznik Řádu svatého Lazara je nedílně spojen s křížovými výpravami zahájenými na konci 11. století s cílem osvobodit Jeruzalém z rukou muslimů. Na rytíře a poutníky ze západní Evropy zde ale nečekala jen vytoužená Svatá země, ale také řada nebezpečí – válka, neznámé prostředí a nemoci. Jednou z nejobávanějších nemocí bylo malomocenství. Právě nemocní, vyvržení z ostatních rytířských řádů přišli s myšlenkou přetvořit bratrstvo v organizovaný duchovní řád s rytířskou složkou, která by se účastnila obrany Jeruzalémského království.

K založení a rozvoji činnosti řádu v českých zemích došlo v roce 1937. Nová etapa řádu se začala psát v roce 1991, kdy se do Československé republiky vrátilo exilové velkopřevorství.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace