S AfD už budou muset v příštích parlamentních volbách počítat i její nejzarytější odpůrci

S AfD už budou muset v příštích parlamentních volbách počítat i její nejzarytější odpůrci
Autor: Flickr.com|Popisek: Frauke Petry
20 / 09 / 2016, 18:15

Další volební úspěch německé AfD v zemských volbách v Berlíně naznačuje, že strana může usilovat i o vítězství ve volbách do Bundestagu v roce 2017.

KOMENTÁŘ

Poznatek číslo 1 - AfD sílí a nabírá nové voliče, poznatek číslo 2 - jak AfD sílí, tak oslabuje vládní CDU Angely Merkelové, ale i další strany, konečně poznatek číslo 3 - s AfD budou muset počítat v příštích nejdůležitějších volbách do Bundestagu i její dosavadní největší soupeři.

Z těchto poznatků je jasné, že AfD již není pouze ,,pravicově populistickou" stranou, jak se ji snaží vykreslit její političtí oponenti, ale stranou, která je schopna oslovit kromě pravicového voliče i toho středového, a tak odčerpávat výrazné penzum hlasů jak CDU, tak i například FDP (Freie Demokratische Partei).

AfD se stala v posledních dnech doslova ,,lovnou zvěří" a předmětem nejrůznějších politických intrik a urážek, které se měnily v některých případech až v živočišnou nenávist, když například předsedkyni strany Frauke Petryové někdo podpálil v sobotu auto.  Je nadmíru jasné, že to souvisí se sílícím politickým vlivem AfD. Někteří jdou dokonce tak daleko, že úspěch AfD označují jako návrat nacismu do Německa, i když v jejím programu žádné nacistické požadavky samozřejmě nenajdeme. Najdeme tam mimochodem kromě řešení migrační otázky i ,,recepty" na všechny oblasti života.

AfD již před dvěma lety střízlivě a věcně kritizovala migrační politiku Angely Merkelové, která totálně selhala, že i německá kancléřka nyní připouští, že ,,někde" udělala chybu. Je jasné, že AfD jen sklízí ovoce správné politiky, kterou mnozí považovali za extrémismus, který nemá na německé politické scéně co dělat.

Ale opak je pravdou a vliv AfD bude touto setrvačností ještě více sílit, což se může definitivně potvrdit (a především zhodnotit) v parlamentních volbách již příští rok, kdy strana vážně promluví do pořadí nejsilnějších politických stran.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace