S Le Penovou jako prezidentkou by Francie mohla uznat anexi Krymu

S Le Penovou jako prezidentkou by Francie mohla uznat anexi Krymu
Popisek: Marine Le Pen
21 / 05 / 2016, 08:30

Paříž (ČTK) - Francie by mohla uznat ruskou anexi ukrajinského Krymu, řekla včera vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová, a to za předpokladu, že ona by v roce 2017 byla zvolena francouzskou prezidentkou.

Le Penová v rozhovoru pro francouzskou mutaci ruské televize Russia Today zároveň znovu zkritizovala "naprosto stupidní" sankce Západu vůči Rusku právě kvůli konfliktu na východě Ukrajiny, který doprovázel i ruský zábor poloostrova.

"Francie by mohla uznat Krym (jako nedílnou součást Ruska)," řekla Le Penová podle agentury AFP.

Le Penová se také vyjádřila k dalším mezinárodním otázkám. Například vyslovila názor, že pokud by se do čela Spojených států dostala Hillary Clintonová, pravděpodobná demokratická kandidátka na prezidentku, šlo by z hlediska francouzských zájmů o vůbec nejhorší možnost.

Podle Le Penové provázela Clintonová všechna americká rozhodnutí, jež uvrhla svět do chaosu. "Myslím si, že pokud bude zvolena, bude pokračovat v této destruktivní politice, v konfliktech, v uzavření Evropy v zaslepeném euroatlantismu, takže si myslím, že je nebezpečím pro klid světa," řekla Le Penová.

Průzkumy veřejného mínění dávají Le Penové jednoznačnou šanci na postup do druhého kola prezidentské volby v příštím roce. Ve druhém kole jsou ale naopak její šance malé, protože se předpokládá, že většinoví odpůrci Le Penové a její Národní fronty se semknou za umírněnějším protikandidátem. Stalo se tak již v roce 2002, kdy otec Marine, Jean-Marie Le Pen, ve druhém kole drtivě prohrál s Jacquesem Chirakem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace