S lidskou lebkou vyzýval k vraždění Ukrajinců včetně dětí. Nyní byl Rus střelen do hlavy

S lidskou lebkou vyzýval k vraždění Ukrajinců včetně dětí. Nyní byl Rus střelen do hlavy
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie ruských vojáků
06 / 02 / 2023, 13:30

Důstojník ruské armády Igor Mangušev se v srpnu 2022 objevil na pódiu s lidskou lebkou a řekl, že jde o kosti ukrajinského vojáka zabitého v Mariupolu. Otevřeně vyzýval k vraždění Ukrajinců včetně dětí. Nyní média uvádějí, že byl v Luhanské oblasti vážně zraněn.

Mangušev se stal známým srpnu loňského roku, kdy se nahrávka jeho projevu objevila na sociálních sítích.

Ruský žoldák, nyní povýšený do důstojnické hodnosti, uvedl, že lebka, kterou držel, byly pozůstatky zabitého ukrajinského vojáka, který se bránil v okupovaném Mariupolu. "Rozhodně to není civilista, zabili jsme ho vlastníma rukama," řekl ruský voják.

Mangušev tehdy řekl, že Rusko je ve válce s ukrajinskou „myšlenkou“, takže všichni Ukrajinci včetně dětí musí být zabiti.

"Jsme naživu a on už je mrtvý. Nechte ho shořet v pekle. Měl smůlu, uděláme z jeho lebky pohár,“ říká Mangušev v nahrávce. Zdůraznil, že Rusko musí Ukrajinu „deukrajinizovat“ a „obnovit naše země“.

Rádio Svoboda s odvoláním na příspěvky na Manguševově kanálu na Telegramu a dalších ruských profilech uvedlo, že Rus byl vážně zraněn v Luhanské oblasti. Kanál NEXTA zveřejnil fotografie zraněného Manguševa pořízené v nemocnici. O případu psala i tisková agentura RIA Novosti a další ruská a ukrajinská média.

Mangušev měl být převezen na neurochirurgické oddělení v okupované Kadijivce se střelným poraněním hlavy. Jeho stav lékaři hodnotí jako vážný a neslibují zlepšení. Ke zranění mělo dojít na kontrolním stanovišti u Kadijivky a Rus byl údajně střelen zblízka. Kdo ho mohl střelit a proč, není zatím známo.

Zdroj: tvp.info, Nexta TV

Tagy článku