S lidskou lebkou vyzýval k vraždění Ukrajinců včetně dětí. Nyní byl Rus střelen do hlavy

S lidskou lebkou vyzýval k vraždění Ukrajinců včetně dětí. Nyní byl Rus střelen do hlavy
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie ruských vojáků
06 / 02 / 2023, 13:30

Důstojník ruské armády Igor Mangušev se v srpnu 2022 objevil na pódiu s lidskou lebkou a řekl, že jde o kosti ukrajinského vojáka zabitého v Mariupolu. Otevřeně vyzýval k vraždění Ukrajinců včetně dětí. Nyní média uvádějí, že byl v Luhanské oblasti vážně zraněn.

Mangušev se stal známým srpnu loňského roku, kdy se nahrávka jeho projevu objevila na sociálních sítích.

Ruský žoldák, nyní povýšený do důstojnické hodnosti, uvedl, že lebka, kterou držel, byly pozůstatky zabitého ukrajinského vojáka, který se bránil v okupovaném Mariupolu. "Rozhodně to není civilista, zabili jsme ho vlastníma rukama," řekl ruský voják.

Mangušev tehdy řekl, že Rusko je ve válce s ukrajinskou „myšlenkou“, takže všichni Ukrajinci včetně dětí musí být zabiti.

"Jsme naživu a on už je mrtvý. Nechte ho shořet v pekle. Měl smůlu, uděláme z jeho lebky pohár,“ říká Mangušev v nahrávce. Zdůraznil, že Rusko musí Ukrajinu „deukrajinizovat“ a „obnovit naše země“.

Rádio Svoboda s odvoláním na příspěvky na Manguševově kanálu na Telegramu a dalších ruských profilech uvedlo, že Rus byl vážně zraněn v Luhanské oblasti. Kanál NEXTA zveřejnil fotografie zraněného Manguševa pořízené v nemocnici. O případu psala i tisková agentura RIA Novosti a další ruská a ukrajinská média.

Mangušev měl být převezen na neurochirurgické oddělení v okupované Kadijivce se střelným poraněním hlavy. Jeho stav lékaři hodnotí jako vážný a neslibují zlepšení. Ke zranění mělo dojít na kontrolním stanovišti u Kadijivky a Rus byl údajně střelen zblízka. Kdo ho mohl střelit a proč, není zatím známo.

Zdroj: tvp.info, Nexta TV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace