S moderním alarmem budou data v bezpečí před zloději i živelnými pohromami

S moderním alarmem budou data v bezpečí před zloději i živelnými pohromami
21 / 05 / 2018, 08:00

Data jsou v dnešní době spolu se zaměstnanci to nejcennější, co firma má. Je tedy třeba věnovat jejich ochraně patřičnou pozornost. Ochrana sítě a dodržení pravidel bezpečnosti by měla být samozřejmostí, stejně jako kvalitní elektronický zabezpečovací systém, který firmu a její data ohlídá fyzicky.

Zloději i přírodní katastrofy

Příčin, které mohou vést ke ztrátě dat, může být celá řada. Když opomeneme možný kyber útok na data uložená online nebo únik dat v rámci online komunikace, existuje hned celá řada hrozeb z fyzického světa. Jednou z nich mohou být zloději, ať už nezvaní hosté zvenčí, ale bohužel občas také vlastní zaměstnanci. Dále hrozí přírodní katastrofy a jejich projevy - oheň i voda - a také nehody a poruchy elektronických a jiných zařízení.

Pokud přemýšlíte o bezpečí dat i celé firmy, je dobré uvažovat o systému, který si poradí jak se zloději, tak s případnými katastrofami. Elektronický zabezpečovací systém JABLOTRON 100 zvládne obojí, a to pomocí kombinace alarmu se správou přístupů a celé řady čidel, která hlídají právě vodu, oheň i plyn. Jeho součástí jsou samozřejmě i pohybová čidla, jenž odhalí nezvané návštěvníky. Provoz firmy navíc usnadní tím, že můžete na dálku v aplikaci MyJABLOTRON zapínat a vypínat osvětlení, topení, zásuvkové okruhy, ovládat žaluzie, probliknutím dálkových světel zvednout závory na parkovišti nebo nechat automaticky rozsvítit světla při vstupu do místnosti. Funkce jde také nastavit na konkrétní čas a termín.

Různé přístupy pro zaměstnance a dokonalý přehled

Se systémem JABLOTRON 100 snadno vyřešíte zabezpečení celé firmy nebo jejích jednotlivých částí, takže se k vám nedostane nikdo nepovolaný. Firmu můžete rozdělit až na 15 nezávislých sekcí. Pro zaměstnance je pak možné hromadně nebo individuálně nastavit práva. Zaměstnance také můžete rozdělit až na 4 skupiny a každé z nich určit čas, kdy mohou do jednotlivých sekcí vstupovat. Pravděpodobnost, že se někdo dostane, kam nemá, se tak výrazně sníží a vy můžete být v klidu. Zprávu o přístupech zaměstnanců dostanete v reportu a můžete si nastavit i upozornění na nezajištěné sekce.

Chytrá čidla na vodu i oheň

Ve firmách bývá velká koncentrace elektronických zařízení. Ať už jde o počítače, které mohou přímo obsahovat cenná data, nebo o různé nabíječky, kopírky ale i zařízení kuchyňky, kde třeba rychlovarné konvice bývají nejčastější příčinou požárů. Možné požáry oznámí požární detektor, který hlídá i zvýšenou teplotu. V případě úniku vody nebo při záplavě ohlásí problém záplavový detektor. Unikající plyn zachytí detektor hořlavých plynů nebo detektor nebezpečného oxidu uhelnatého.

Celý systém lze pro ještě větší úroveň bezpečí napojit na pult centrální ochrany, který může v případě alarmu ihned zareagovat a včas tak krádeži nebo živelné pohromě, která může poškodit celou firmu.

Jablotron

V bezpečí díky kamerám

Stupeň zabezpečení s JABLOTRON 100 výrazně zvyšují videoverifikační IP kamery, které automaticky upozorní jak na poplašnou událost, tak na odjištění nebo zajištění objektu. Pokud se ve firmě např. někdo nachází po pracovní době, majitel se o tom dozví prostřednictvím videosekvence, tedy minutového záběru před a po oznámení události. Do objektu pak může nahlédnout i živě přes funkci livestream funkci a ověřit, co osoba v objektu dělá a jestli to náhodou není zloděj. V době státních svátků a dovolených pak může využít tří nebo sedmidenní záznam z kamery.

Pohodlí díky aplikaci

Vaše firma je díky JABLOTRON 100 pod dohledem i na dálku. Aplikace MyJABLOTRON, která umožňuje všechno sledovat a řídit, i když majitel není přítomen na místě. Navíc v případě, že se něco nestandardního v objektu děje, je o tom informován prostřednictvím push notifikací v aplikaci, e-mailem, SMS nebo telefonním hovorem. Není tedy ani třeba neustále sledovat telefon.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace