S odblokováním iPhonu muslimského vraha pomůže Izrael

S odblokováním iPhonu muslimského vraha pomůže Izrael
Autor fotografie: torbakhopper (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
24 / 03 / 2016, 07:30

Izraelská firma Cellebrite, vývojář mobilního forenzního softwaru, pomáhá americké FBI odemknout iPhone jednoho z varhů v San Bernardinu. Oznámil to ve středu izraelský deník JEDI'OT ACHRONOT.

Pokud Cellebrite uspěje, pak FBI již nebude potřebovat pomoc společnosti Apple Inc, uvedl izraelský deník s odvoláním na nejmenované zdroje z průmyslu. Představitelé Cellebrite odmítli informace komentovat.

Apple absolvuje právní bitvu s americkým ministerstvem spravedlnosti kvůli odblokování hesla na iPhone 5C jednoho ze střelců z amerického San Bernardina. V pondělí federální soudce souhlasil s žádostí vlády o odložení slyšení poté, co američtí prokurátoři řekli, že třetí strana představila možný způsob pro odblokování šifrovaného telefonu.

Cellebrite je dceřinou společností japonské Sun Corp a její příjmy vyplývají ze dvou oblastí: forenzního systému používaného orgány vymáhání práva, vojskem a rozvědkou pro získání dat ukrytých v mobilních zařízeních, a technologie pro mobilní maloobchodníky.

Pro Apple může být prolomení ochrany jejích zařízení velkým problémem, protože zařízení, která jsou přístupná americkým úřadům jsou v Číně neprodejná a americký technologický gigant se více než z jedné pětiny opírá o prodeje na čínském trhu.

Zdroj: Reuters

Tagy článku