Sadiq Khan požaduje více autonomie pro Londýn

Sadiq Khan požaduje více autonomie pro Londýn
Autor: redakční databáze|Popisek: Brexit
28 / 06 / 2016, 19:15

Nově zvolený starosta britské metropole nechce, aby po vystoupení Velké Británie z EU bylo město zasaženo negativními dopady brexitu.

Starosta Londýna Sadiq Khan dnes řekl, že by si přál pro Londýn více autonomie vzhledem k nastalému brexitu a jeho dalším důsledkům. Současně žádá, aby mu byly v rámci jeho úřadu rozšířeny pravomoci, aby bylo možné zajistit další prosperitu města.

Khan řekl, že Londýn jako ekonomické, politické a kulturní centrum Velké Británie potřebuje více autonomie. Upřesnil, že nechce úplnou nezávislost pro Londýn, ale pouze autonomii, která by mohla zajistit, aby se mohl Londýn vyrovnat s důsledky brexitu, které by byly případně škodlivé.

V tomto ohledu se vyslovil pro to, aby mu byly rozšířeny pravomoci, než bude formálně a definitivně stvrzen odchod Spojeného království z EU. Khan podotkl, že jeho záměrem není ,,ukrojit si větší díl koláče", ale chce získat větší kontrolu nad ,,dílem", který Londýn od britské vlády dostal.

Mezi pravomocemi, které konkrétně zmínil, jsou ty, které souvisejí se zvyšováním daní. Zmínil také, že by britská vláda po vystoupení země EU měla rychle přenést nové pravomoci na londýnskou radnici, aby bylo hlavní město Velké Británie stabilizováno a nepodlehlo náhlému ekonomickému propadu po brexitu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace