SAE ujišťují, že neusilují o změnu režimu v Kataru

SAE ujišťují, že neusilují o změnu režimu v Kataru
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Spojené arabské emiráty
24 / 06 / 2017, 17:15

Spojené arabské emiráty (SAE) a jejich spojenci, kteří uplatňují sankce vůči Kataru, neusilují o změnu katarského vedení, ale zpřetrhají s ním vazby, pokud nevyhoví jejich požadavkům. Uvedl to dnes státní tajemník SAE pro zahraniční politiku Anvar Karkáš.


Podle Karkáše emiráty, Saúdská Arábie, Egypt a Bahrajn nechtějí ,,změnu režimu" v Kataru, ale ,,změnu chování", napsala agentura AP.

Čtveřice arabských zemí ve čtvrtek za kuvajtského prostřednictví předložila Kataru 13 požadavků, na jejichž splnění má Dauhá deset dnů. Katar vyhodnocuje ultimátum, které obsahuje kromě jiného požadavek na uzavření televize Al-Džazíra nebo přerušení styků s některými islamistickými skupinami a Íránem a ukončení vojenské spolupráce s Tureckem. Pokud na ně nepřistoupí, hodlají arabské země pokračovat v ekonomickém tlaku na Katar a blokovat spojení s ním.

Přistoupit na tyto požadavky by pro Katar znamenalo podřídit se politice Saúdské Arábie, která je největší blízkovýchodní ekonomikou a jediným státem, s nímž Katar sdílí pozemní hranici. Katar v pátek prohlásil, že požadavky nejsou ani rozumné ani proveditelné. Zároveň opakovaně odmítl obvinění, že podporuje teroristické organizace.

Zdroj:ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace