SafeDX spouští novou službu Container Cloud

SafeDX spouští novou službu Container Cloud
30 / 01 / 2019, 07:30

Společnost SafeDX, přední poskytovatel cloudových služeb, spustila novou službu cloudových kontejnerů, ve kterých lze provozovat a spravovat podnikové kontejnerové aplikace. Nová služba Container Cloud poskytuje vysoký výkon a spolehlivost pro nativní aplikace, a díky platformě Kubernetes a jejím implementovaným službám umožňuje snadno měnit a nastavovat prostředí cloudu a kontejneru bez nutnosti odstávek. Technologickým partnerem SafeDX pro novou službu Container Cloud je společnost Itera.

Open source systém Kubernetes slouží pro automatizaci nasazování nových verzí i škálování a správu aplikací vyvíjených v kontejnerech. Mezi hlavní výhody Kubernetes patří efektivní využívání výpočetní kapacity a zajištění vyšší dostupnosti aplikací díky nasazování jejich nových verzí bez výpadku služeb. Služba Container Cloud poskytuje pro Kubernetes a související aplikace škálovatelnou výpočetní a úložnou kapacitu s cílem zajistit podnikovým aplikacím potřebný výkon a spolehlivost.

Kubernetes je přenosná platforma pro správu kontejnerů a služeb, která usnadňuje deklarativní konfiguraci a automatizaci. Má velký, rychle rostoucí ekosystém nepřeberného množství aplikací, služeb a nástrojů, přičemž veškeré služby Kubernetes, podpora a nástroje jsou volně dostupné,“ říká Michal Novák, Customer Success Manager ve společnosti Itera.

Vysoce automatizovaná infrastruktura služby Container Cloud umožňuje jednoduše ovládat jednotlivé kontejnery a nezávisle na uživateli opravovat a kontrolovat stav používaných služeb. K dispozici je rovněž pokročilé řízení zabezpečení s možností vlastní konfigurace. Díky inteligentnímu plánování je možné provádět jakoukoli činnost v cloudu automatizovaně, bez nutnosti manuálních zásahů, které s sebou nesou riziko poškození cloudové architektury.

Funkce a nástroje naší nové služby Container Cloud umožňují podnikům automatizovat prakticky jakékoli činnosti spojené s kontejnerovými aplikacemi, včetně rozsáhlých projektů nasazení Kubernetes aplikací, při kterých je jinak nutné provádět značné množství manuálních kroků. Container Cloud zbavuje firmy značné míry zátěže při vytváření potřebné infrastruktury i provozu konkrétních aplikací,“ vysvětluje Dan Procházka, produktový manažer, ve společnosti SafeDX.

Služba Container Cloud je provozována na špičkové infrastruktuře v nejmodernějších datových centrech, splňujících nejvyšší bezpečnostní a technické standardy. Škálovatelnost služby zajišťují výkonné softwarové technologie i stovky serverů připravených k okamžitému nasazení.

O společnosti Itera

Společnost Itera se specializuje na budování různých typů cloudových prostředí s využitím vlastní technologie orchestrační techniky a know-how, které shromažďuje od roku 2012. Itera byla založena renomovanými odborníky v oblasti cloudu, kteří mají rozsáhlé zkušenosti s vývojem cloudových platforem, open source technologií, automatizací, CI/CD a cloud networkingu. Více informací naleznete na www.itera.io.

O společnosti SafeDX

SafeDX poskytuje komplexní IT a cloudové služby, ke kterým využívá pouze infrastrukturu vlastních datových center. Všechna datová centra jsou umístěna v České republice a splňují přísné požadavky certifikace Uptime Institute pro stupeň Tier III. SafeDX poskytuje své služby nejen klientům z regionu střední a východní Evropy, ale také Asie. Jako společný podnik mezinárodní společnosti Foxconn a investiční skupiny KKCG dokáže SafeDX při podpoře a rozvoji klientů kombinovat široké odborné znalosti s pochopením specifik středoevropského podnikatelského prostředí a zkušenostmi globálně působící společnosti. Více na //www.safedx.eu/cs/.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace