Safety Guard přináší novou úroveň osobní ochrany a bezpečí

Safety Guard přináší novou úroveň osobní ochrany a bezpečí
Autor fotografie: safetyguard.cz|Popisek: Webové stránky safetyguard.cz
09 / 07 / 2015, 13:45

Nová mobilní aplikace pro Android, iOS a Windows - osobní monitorovací služba. Když jste v problémech, začněte třepat telefonem.

Pocit bezpečí a vědomí, že jste udělali vše pro to, aby v bezpečí byli i lidé, kteří jsou vám nejbližší; to je základní myšlenka, se kterou společnost Safety Guard (Pomoc v Nebezpečí) uvádí na český trh stejnojmennou osobní monitorovací službu. Mobilní aplikace dohlíží, zda vše probíhá tak, jak má, bez nepříjemných překvapení: že jsou děti v pořádku při cestě ze školy či do kroužku, že večerní běžecký trénink nebyl narušen zraněním, že schůzka s novým neznámým potenciálním obchodním partnerem proběhla tak, jak měla...   

Každý rodič bez výjimky začne být nervózní, pokud se jeho potomek měl už před nějakým časem ohlásit, že v pořádku dorazil na smluvené místo. S největší pravděpodobností se přitom nic nestalo: autobus mohl mít zpoždění, případně se mladý člověk někde zapovídal s kamarády. Pocity, které v mezičase nejistoty zažívá rodič, ale nejsou nic příjemného,” popisuje jednu z typických situací, ve které rodičům pomáhá zůstat v klidu mobilní aplikace Safety Guard, Mark Zicha, zakladatel společnosti Safety Guard International. „Pokud víte, že ten, na kom vám záleží, je v pořádku a pokud navíc víte, že u sebe má nástroj, kterým si dokáže v případě jakékoli nepředvídatelné události přivolat pomoc, nebo dát přinejmenším najevo, že jakoukoli pomoc potřebuje, budete klidnější. To není málo.

Prevence na prvním místě

Každý rodič učí dítě, že před tím, než vstoupí do vozovky, je potřeba se pořádně rozhlédnout na obě strany, zda nejede auto. Jedná se o jednoduchou a efektivní metodu, jak předejít nehodě. Pravidlo „rozhlédnutí se” však není možné aplikovat na všechny události každodenního života. Aktivní prevence je však základním principem aplikace Safety Guard.

Nechceme malovat čerta na zeď, ale nikdo nikdy neví, co se může stát,” vysvětluje Mark Zicha. „Úraz či jiný zdravotní problém, který je potřeba akutně řešit, je jeden z případů, kde Safety Guard pomáhá a informuje. Závažnější jsou situace, ve kterých hraje roli násilí: od prosté strkanice v restauraci po přepadení nebo pokus o znásilnění; to jsou situace, kdy rychlá a efektivní pomoc může rozhodnout o záchraně zdraví či dokonce života. Do potenciálně nebezpečných situací se řada lidí může dostat i v rámci výkonu svého povolání a Safety Guard může být opět nástrojem, který pomůže situaci rychle zvládnout a vyřešit.

Příklad č. 1

Malý Péťa je nadějným volejbalistou. Tréninky má třikrát týdně. S rodiči se dohodl, že už je dost velký na to, aby na tréninky jezdil sám. K cestě používá hromadou dopravu a kousek jde ještě pěšky. I když má Petr mobil, ne vždy dal rodičům vědět, že v pořádku dorazil na trénink. Rodiče nevěděli, zda je syn v pořádku, navíc se mu v době tréninku nemohli dovolat. Byly to vždy zhruba dvě hodiny velmi nepříjemných pocitů, i když se nakonec ukázalo, že Petr „jen” zapomněl poslat zprávu, a že je v pořádku.

Situace se vyřešila, když rodiče Petrovi nainstalovali do mobilu aplikaci Safety Guard. Petr před každou cestou na trénink aplikaci aktivuje a nastaví režim „cesta”, ve ktrerém si z přednastavených možností vybere cestu na trénink. V režimu „cesta” je na mapě přesně definováno výchozí i cílové místo. Rodiče, které má Petr nastaveny jako své kontaktní osoby, automaticky obdrží SMS a mail o tom, že se chlapec vydal na cestu. Stejným způsobem jsou informováni o tom, že Petr v pořádku dorazil na trénink. V průběhu Petrovy cesty mají rodiče možnost na mapě kontrolovat, kde právě je. Po příchodu na trénink Petr aplikaci deaktivuje a znovu ji spustí až při cestě domů.

Základem efektivního využití aplikace Safety Guard je její aktivace pokaždé před tím, než se pustíme do aktivity, která může i zcela nepředpokládaně vyeskalovat do situace, kterou budeme považovat za krajně nekonformní a bude možné, že budeme potřebovat „osobního strážce”, který zajistí přivolání adekvátní pomoci.

Do nebezpečí se lidé dostávají nejčastěji při naprosto rutinních siutuacích: při cestách kamkoli, při sportu, v restauracích, na sportovních utkáních, při nakupování, na silnicích,” říká Mark Zicha. „Safety Guard by měl být zapnutý nejen když procházíte sami v noci odlehlou částí parku, ale i při úplně obyčejné cestě na nákup nebo na návštěvu. Opakuji, že nikdo nikdy neví, co se může stát.

Když jste v problémech, začněte třepat telefonem

Je-li aplikace Safety Guard aktivována a dojde-li k situaci, kterou uživatel aplikace vyhodnotí tak, že potřebuje pomoc, stačí, pokud začne třepat telefonem, nebo dvakrát poklepe na displej.

Aplikace v takovém případě okamžitě pořídí krátký zvukový a obrazový záznam, který včetně údaje o aktuální poloze odešle kontaktním osobám a také operátorům Monitorovacího centra Safety Guard, kteří situaci vyhodnotí a učiní vše proto, aby se problém co nejrychleji vyřešil. Podle nastavení aplikace a podle toho, jaké údaje operátoři získají, se pokusí spojit s osobou, která nouzový signál vyslala, případně na místo vyšlou polici, lékařskou nebo jinou pomoc. I když osoba v nouzi nebude moci z jakéhokoli důvodu mluvit a popsat svou situaci do telefonu, bude zajištěno, že se jí dostane adekvátní pomoci.

Příklad č. 2

Slečna Eliška se vracela domů z nákupu, když ji obstoupila skupina mladíků, kteří po ní požadovali „příspěvek” na nákup alkoholu. Eliška měla aktivovánu aplikaci Safety Guard, proto pohotově vytáhla z kapsy telefon a zatřepala jím. Tím spustila poplach. Aplikace okamžitě odeslala do Monitorovacího centra signál o poplachu vč. zvukového a obrazového záznamu z místa. Vzápětí začal Eliščin mobil vydávat velmi hlasitý zvuk, který mladíky polekal. Eliška využila situace a rychle utekla na místo, kde se pohybovali další lidé. Mezitím operátoři Monitorovacího centra vyhodnotili zvukový a obrazový záznam situace a požádali o asistenci hlídku městské police. Ta dorazila na místo i s fotografií obtěžujících mladíků v mobilu. Přestože už byla Eliška tou dobou v bezpečí (o čemž ujistila operátory Safety Guard, kteří se s ní spojili), strážníci svou přítomností zabránili dalšímu nepříjemnému obtěžování kolemjdoucích.

Safety Guard umožňuje i nastavení režimu „kolaps”, který počítá s tím, že osoba může být v situaci, kdy není schopna mobilem zatřást. Alarm se aktivuje automaticky po předem nastavené době nečinnosti telefonu (přístroj se nepohybuje).

Vyzkoušejte si Safety Guard

Aplikaci Safety Guard si můžete zdarma stáhnout do mobilních telefonů s operačními systémy iOS, Android nebo Windows. Po aktivaci je prvních 30 dní užívání aplikace zdarma, poté je automaticky aktivován (zvolený) cenový balíček. Uživatel má možnost ve zkušební 30 denní lhůtě užívání aplikace kdykoli okamžitě bezplatně ukončit.

 

O Safety Guard:

SAFETY GUARD je mobilní aplikace a současně osobní monitorovací služba, která hlídá bezpečí svých klientů.
Více informací na www.pomocvnebezpeci.cz.

Tagy článku